Eminyet Genel Müdürlüğü: 37 ilde 834 kişi gözaltında

Eminyet Genel Müdürlüğü: 37 ilde 834 kişi gözaltında

Emniyet Genel Müdürlüğü, son günlerde 37 ilde yapılan gözaltı operasyonları sonucu 834 kişinin alındığını açıkladı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), son günlerde HDP, DBP, HDK ve TJA üyelerine yönelik operasyon ve gözaltılara ilişkin açıklama yaptı. 37 ilde yapılan operasyonda 834 kişinin gözaltına alındığını duyuran EGM'nin açıklaması şöyle: 

"PKK/KCK terör örgütü üst yönetimince, terörist başı Abdullah Öcalan’ın Kenya’nın başkenti Nairobi’de yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin sözde yıldönümü olan 15 Şubat tarihinden başlayarak önümüzdeki bahar-yaz dönemine yönelik yoğun eylemlilik talimatı verildiği tespit edildi. 

Bu amaçla terör örgütü üyelerinden daha önce Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin’de yapıldığı gibi silahlı halk direnişi tarzında eylemler gerçekleştirilmeleri istendi. Bu tespitler üzerine terör örgütünün eylem arayışlarının kesintiye uğratılması, ilişki ve irtibatlarının deşifre edilmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde 37 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonel çalışmalarda; 834 kişi yakalandı, 2 adet AK-47 otomatik silah, 11 adet tabanca, 15 adet av tüfeği, 437 adet çeşitli çap ve ebatta fişek, 3 adet şarjör, 1 adet telsiz, Bol miktarda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi." (DİHABER)
 

www.evrensel.net