13 Haziran 2012 14:39

Taşeron işçilerden grev sinyali

İSTANBUL Tıp Fakültesinde çalışan ve işten çıkarılan taşeron işçilerin Çapa’da çadır kurarak başlattıkları direniş 117. gününe girdi. İşçiler öğlen saatlerinde Cerrahi Bilimler binası önünde basın açıklaması yaptı.Taşeron İşçileri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gü

Taşeron işçilerden grev sinyali

Paylaş

İSTANBUL Tıp Fakültesinde çalışan ve işten çıkarılan taşeron işçilerin Çapa’da çadır kurarak başlattıkları direniş 117. gününe girdi. İşçiler öğlen saatlerinde Cerrahi Bilimler binası önünde basın açıklaması yaptı.

Taşeron İşçileri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Güneş Cengiz, taşeron sistemin sadece düşük ücret, iş güvencesiz, iş kazalarının yoğunluğundan ibaret olmadığını aynı zamanda gayr-i ahlaki bir sistem olduğunu belirtti. Cengiz, “Taşeron sistemin tüm işçi sınıfına dayattığı insanlık dışı uygulamalara karşı, işçi sınıfının insanlık onurunu koruma mücadelesidir” dedi. Cengiz, 1 Temmuz itibariyle geçerli olacak ihale şartnamesinin gündeminde, yüzde 20 işçi azaltılması, yol ücretlerinin kesilmesi ve yüzde 5 ile 10 arasında ücret kesintisinin olduğunu aktardı. Cengiz, “Her koşulda işçi azaltılacağına göre, bunu durdurmanın yolu direnişimizi grevle taçlandırmaktır. Memurları, işçileri, asistanları, öğretim üyeleriyle birlikte ortak bir grev gerçekleştirmek gereklidir. Çapa ve Cerrahpaşa’da taşeron işçiler olarak ilmek ilmek öreceğimiz grevimizin nedeni insanca yaşamak ve güvenceli iş olacak. (İSTANBUL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Lice’de bir hafta içinde ikinci havan topu vakası!

SONRAKİ HABER

"Dünyanın en hızlı" piyanisti Maksim Mrvica İstanbul'da konser verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa