13 Şubat 2017 16:58

‘Karanlığa ‘hayır’ demenin zamanıdır’

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, ihraçları protesto eden arkadaşlarının polis saldırısı sonrasında gözaltına alınmasını kınadı.

‘Karanlığa ‘hayır’ demenin zamanıdır’

Paylaş

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, ihraçları protesto eden arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki göstererek basın açıklaması düzenledi.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileri üniversitenin Anıtpark yerleşkesinde “Hayır susturulamaz, üniversite teslim olamaz” diyerek basın açıklaması yapmak istemiş, polisin engeli ve saldırısıyla karşılaşmıştı. Polisin saldırısı sonrası 1’i akademisyen 10 kişi gözaltına alınmıştı. Bunun üzerine KOÜ öğrencileri, gözaltına alınan arkadaşları için Eğitim-Sen Kocaeli Şubesinde bir basın açıklaması düzenledi. 

KOÜ öğrencisi Diren Göymen’in okuduğu basın açıklamasında, hayır demenin zamanı olduğu belirtilerek “686 sayılı KHK ile 330 akademisyenin görevinden ihraç edilmesi, 12 Eylül Anayasasına dahi sığmayacak OHAL KHK’larıyla AKP’nin getirmek istediği rejim değişikliğinin bir provası niteliğindedir. Başkanlık hevesiyle topluma saldıran bu rejim karşısında her yerde özgür, laik, demokratik, bir ülke için bağımsızlık için mücadele etmenin karanlığa hayır demenin zamanıdır” denildi. (Kocaeli/EVRENSEL)


 

ÖNCEKİ HABER

Torunlar davası yarın görülecek

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa