Beşiktaş’ta Divan Kurulu kaosu!

Beşiktaş’ta Divan Kurulu kaosu!

Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil: Başkanlığı düşmüş biri Divan Kurulunu toplayamaz.

Beşiktaş’ta bir türlü çözüme kavuşturulamayan Divan Kurulu kaosu yeni hamleler ile devam ediyor. Yönetim ve Yalçın Karadeniz arasında aylar önce başlayan olaylar ve tartışmalar, mahkemelerden alınan karşılıklı iptal kararları, Yalçın Karadeniz’in Disiplin Kurulunca kınama cezası ile 5 yıl görevden uzaklaştırılması ve tüm bunlara rağmen Karadeniz’in Divan Kurulu başkanlığına devam etmesi yaşanan kaosun kısa bir özeti.

Son olarak 29 Ocak’ta yapılacağı açıklanan Divan Kurulu seçimlerini mahkeme kararı ile iptal ettiren Yalçın Karadeniz bu kez de Divan Kurulu üyelerine resmi imza ve yazı ile 2017 yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısının 25 Şubat’ta Vodafone Arena’da yapılacağı çağrısında bulundu.

Ancak Disiplin Kurulunun verdiği kınama cezası yürürlükte olan ve tüzüğe göre 5 yıl Beşiktaş’ın kurullarında görev alması yasaklanan Yalçın Karadeniz’in başkanlığının düşmüş olduğunu belirten Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil; “Yalçın Karadeniz ne yapmaya çalışıyor artık gerçekten anlamakta güçlük çekiyoruz. Kınama cezası ile zaten başkanlığı düşmüş olan birisi, başkanmış gibi üyelere resmi evrak gönderip Divan Kurulunu toplamaya çalışıyor. Yalçın Karadeniz hukuka uygun olmayan işler yapıyor ve Divan Kurulunun itibarına zarar veriyor. Bu işlerin böyle olmaması lazımdı. Gerçekten Beşiktaş’a yakışmayan hareketler bunlar” diye konuştu.

Bu arada Divan Kurulunda yaşanan ve bir türlü kesin sonuca ulaşamayan bu kaostan fazlasıyla rahatsız olan Divan Kurulu üyelerinin, seçim için imza toplamaya başladıkları da gelen bilgiler arasında. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Beşiktaşdivan