13 Şubat 2017 12:10

İşkenceyle öldürülen Şehriban’ın davası yarın

Kocası ve kocasının ailesi tarafından işkence yapılarak öldürülen Şehriban Elmas cinayetinin davası yarın görülecek.

Paylaş

Adana’da kocası ve kocasının ailesi tarafından öldürülen Şehriban Elmas, cinayetinin davası yarın Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. İlk duruşmanın görüleceği davayı Adana Kadın Platformu ve birçok kadın takip ediyor.

Hakkında açılan davada “Eşi canavarca hislerle kasten öldürmekten” müebbet hapsi istenen zanlı İzzet Elmas ile anne ve babasının da aralarında bulunduğu 4 kişi için, suça iştirak suçlaması ile 20’şer yıl hapis cezası istenmiş; sonrasında bu 4 kişi serbest bırakılmıştı.

‘SERBEST BIRAKILANLAR TUTUKLU YARGILANSIN’

Yarın görülecek dava öncesi konuştuğumuz Adana Kadın Platformu avukatlarından Sevil Aracı, serbest bırakılanların tutuklu yargılanması ve bu kişilerin cinayetteki bağlarının ortaya çıkarılması için mücadele edeceklerini belirtti. Aracı, “Şehriban’ın davası Adana Kadın Platformu olarak önemsediğimiz ve takip ettiğimiz bir davadır. Şehriban Elmas hem kocası hem kocasının ailesi tarafından şiddete uğrayarak öldürüldü. Aile fertleri de duruşmaya çağrıldı ve sanık sıfatıyla yargılanıyorlar. Ancak şu anda sadece kocası tutuklu, diğer aile fertleri tutuklu değil. İlk hedefimiz onların da bu olaydaki bağlarının ortaya çıkarılması ve tutuklu yargılanması. Çünkü bunun müşterek bir cinayet olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Şehriban’ın vahşice ve canı acıtılarak öldürüldüğünü hatırlatan Aracı “Adana Kadın Platformundan kadınlar olarak davanın sonuna kadar takipçisi olacağız” diyerek tüm kadınları davaya sahip çıkmaya çağırdı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ÇGD'den Evrensel Muhabiri Eylem Nazlıer'e ödül

SONRAKİ HABER

İsrail'den Gazze'ye hava bombardımanı: İslami Cihad komutanı öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa