İrfan Değirmenci'nin ardından Kanal D'de istifa

İrfan Değirmenci'nin ardından Kanal D'de istifa

İrfan Değirmenci’nin programını hazırlayan sorumlu müdür Ertuğrul Albayrak: Ben de hayır diyorum. Kanalda devam etmem etik olmaz. Ben de istifa ettim.

İrfan Değirmenci ile birlikte 10 yıldır birlikte çalışan Ertuğrul Albayrak, Kanal D’den istifa ettiğini duyurdu. 

Birgün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre,; Doğan Medya tarafından sosyal medya hesabı twitterdan ‘hayır’ dediği için kovulan İrfan Değirmeci’nin sunduğu programı hazırlayan Ertuğrul Albayrak, “Devam etmem istendi. Ama ben de ‘hayır’ diyorum. Kanalda devam etmem etik olmaz. Sonuçta kolektif olarak karar aldık” dedi.

Albayrak, “Hayır diyeceğimiz belliydi. Ekrandan bunu belli etmedik. Tarafsızlıksa kanalda buna uyduk. Ancak her gün sana şeytansın, hainsin diyen, yaşam değerlerine saygı duymayan birilerine dur demek gerektiğine karar verdik” dedi.

“Esas olarak İrfan’ı gönderdiler, benim kanalda kalmamı istiyorlardı. Başka bir spiker çıkacak ve ben buna haber hazırlayacakmışım. Sorumlu müdür olarak bunu kabul etmedim. Ben de istifa ettim” diyen Albayrak, “Buluş arkadaşımız da kalmak istemediğini ifade etti. Ancak diğer arkadaşlarımızın evine ekmek götürmesi için istifalarının doğru olmayacağını düşündük” diye konuştu.

Albayrak, “Bundan sonra bize kim iş verir, hangi kanala gideriz. Hamburgercide çalışma ihtimalimiz daha güçlü. Buna rağmen onurlu yaşamayı seçtik. Vicdanımız rahat” ifadelerini kullandı.

“Gazetede ‘evet’ yazan çalışmaya devam ediyor” diyen Albayrak, “Bunun iki yüzlülük olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Şubat 2017 19:36
www.evrensel.net

4 yorum yapılmış

 1. təranə cəfərova 7 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Türkiye sizinle qürur duymalıdir

 2. Savaş ... 8 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Hayır diyeceğizde sizin gibi bunu ifade edemiyoruz. Helal olsun

 3. Barış ... 8 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Bu memleket te dürüst adama iş yok yalamalık yapana iş cok

 4. Veysel koçer 8 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Bir ülkede nasıl bir hükümet istersiniz diye sorsalar cevap: adil eşit barışçıl laik hak savunucusu demokrasiyi esas alan bir hükümet isterim peki ya Ülkende demokrasi yokmu diye sorsalar biz demokrasiyle hiç tanışmadik ki derim...

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.