İhraç edilen Doç. Dr. Çelenk direniş hikayelerini anlattı

İhraç edilen Doç. Dr. Çelenk direniş hikayelerini anlattı

KHK ile ihraç edilen Doç. Dr. Sevilay Çelenk, Ankara'da öğrencileriyle sokak akademisinde buluşarak, hikayelerle direnmeyi anlattı.

KHK'lerle ihraç edilen akademisyenlerin öğrencileriyle buluştuğu sokak akademisinde 5. ders Ankara Seğmenler Parkı Anfi Tiyatro'da verildi. Bu derste  son yayınlanan 679 sayılı KHK ile ihraç edilen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) öğretim üyesi Doç. Dr. Sevilay Çelenk, hikayelerle direnmeyi anlattı. Çeşitli direniş hikayeleri olduğunu söyleyen Çelenk,  “Her hikaye zaten bir direniş hikayesidir. Bir çocuk bir hikayeyle direnmeyi öğrenir. Tek bir direniş yoktur. Bir sürü direniş biçimi ve hikaye var. Bunları ahlaklı kılmanın yolları üzerine düşünülmeli” dedi.

Toplumlarda köken anlatılarına dönülmesinin krizin işareti olduğunu ifade eden Çelenk, “Bir toplum yeniden köken anlatılarına dönmüşse orada bir kriz yaşıyordur. Bugün Türkiye’de televizyonlara baktığımız zaman gördüğümüz şey her yeri istila etmiş bir köken anlatısıdır. Bu o kadar fena bir şey olmayabilir. Nerede geldik? Nereye gidiyoruz?  Çünkü insanlar daha sağlam bir kök buldukları zaman orada daha sağlam bir geleceğe hareket edebileceklerini düşünürler. Ama bu sağlam kök gerçekten orada olduğu gibi anlatılmaya çalışılmalı. Bir hamaset üzerine ve dış dünya tehditleri üzerine bir direniş kurmaya çalışıyorsa bir toplum orada bir kriz var demektir” diye konuştu.

Soğuk havada gerçekleşen dersin ardından  Çelenk, katılımcılara teşekkür etti ve İLEF'ten öğrencileriyle fotoğraf çektirdi. (Ankara/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Şubat 2017 16:55
www.evrensel.net