Bakan ilaç rüşveti iddiasına ‘Hayır’ diyemedi

Bakan ilaç rüşveti iddiasına ‘Hayır’ diyemedi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilaç firması Novartis'in rüşvet aldığı iddiasıyla ilgili soru önergesine 'İncelemeler devam ediyor' diye yanıt verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “Novartis isimli ilaç firmasının Türkiye’de rüşvet karşılığı 85 milyon dolarlık iş aldığı doğru mu?” sorusuna, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “İncelemeler devam etmektedir” demekle yetindi. Novartis isimli ilaç firmasının, Türkiye’de rüşvet karşılığı 85 milyon dolarlık iş aldığı iddia edilmişti. İddialar üzerine  Tanrıkulu, TBMM’ye  soru önergesi verdi. Önergeye yanıt gönderen Bakan Akdağ, iddiaları yalanlayamazken, “İncelemeler devam etmektedir” demekle yetindi. CHP’li Tanrıkulu’nun, “rüşvet iddialarına karışan kamu görevlileri açığa alındı mı?” sorusuna ise Bakan Akdağ, “Bakanlığımızca bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yürütülmekte olup hâlihazırda herhangi bir kurum çalışanı hakkında soruşturma başlatılmamıştır. Çalışanlarla ilgili disiplin soruşturmasına ilişkin durum, inceleme neticesinde ortaya çıkacaktır”  dedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Nazmi ÖLMEZYİĞİT 8 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Halkın sağlığı, menfaati, özgürlüğü, hukuku, adaleti ve hakların eşitliği konsunda bir dalevere olduğunda tüylerimiz diken diken oluyor. Kim rüşvet alarak halkın sağlığı ile oynuyor, devlete zarar verip, kendisine çıkar sağlıyorsa alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir ve en büyük vatan hainidir. ALLAH katında da dinsiz, imansız ve kafirdir.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.