Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Rakka’yı işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Rakka’yı işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat Kalkanı harekatına ilişkin konuştu; hedefin Rakka olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bahreyn yolculuğu öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, TSK’nin ÖSO’cu cihatçılarla yürüttüğü Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

IŞİD’in tamamen El-bab'ı terk etme sürecine girdiğini söyleyen Erdoğan, "Bundan sonrası an meselesi. El Bab nihai hedefimiz değil. Nihai hedefimiz bölgenin IŞİD’den temizlenmesi. IŞİD’in asıl merkezi Rakka'dır" dedi.

CİHATÇI GÜZELLEMESİ

Konuşmasında cihatçılardan oluşan ÖSO'culara güzellemeler dizen Erdoğan, "ÖSO eğit-donat kapsamında yetiştirilmiş bir ordudur. Hakikaten şu ana kadar çok çok faydalı olmuşlardır. Çok da şehit vermişlerdir ama bu mücadelede ortaya koydukları performans inkar edilemez" dedi.

Referanduma ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Anketler geliyor. Ama asıl anketlerin bize akışı araziye çıkınca gelir. Tabi ki anketler de geliyor ama asıl anketlerin bize akışı arzayiye çıkışla beraber daha da yoğunlaşacaktır. Şu anda ben halkımızın henüz Cumhurbaşkanlığı sistemini tam olarak anlama konumuna geldiğine ihtimal vermiyorum. Çünkü bunu halkımıza iyice anlatmamız lazım" dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Şubat 2017 16:13
www.evrensel.net