MHP lideri Bahçeli ihraç edilen akademisyenleri hedef aldı

MHP lideri Bahçeli ihraç edilen akademisyenleri hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, KHK ile ihraç edilen akademisyenleri hedef aldı.

MHP'nin Konya'da başlayan, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu kampanyasına ilişkin toplantı devam ederken Genel Başkan Devlet Bahçeli, bugün toplantıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, KHK ile üniversitedn ihraç edilen akademisyenleri hedef aldı. Bahçeli, “KHK ile işten çıkarılan akademisyenler de dahil olmak üzere alayı birden 2007’de meclisin cumhurbaşkanı seçmesine mani olmuşladır. Şimdi bunlar demokrasi bezirganı olarak üniversitelerin kapısına tezgah kurmuşlardır. Bunlar ki kendi zihniyetlerini sevenlerini zehir olsa yutarlar. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Üniversiteler eğitim yuvası olmak yerine bir eylem üssü görenlerin sızlanmasına, insan hakları hatırlatmasına gerek yoktur. Elbette memuriyet ve mesleklerinden atılanların içinde masumlar da vardır fakat üniversiteleri tamamen tekellerine alan, kendi dışındaki hiçbir inanç ve fikre hayat hakkı tanımayan PKK, PYD bağlantıları somutlaşanlara hukuk sonuna kadar işletilmelidir” dedi.

Referandumla ilgili konuşmasını sürdüren Bahçeli, “Rejim değişiyor diye yaygara koparan süfliler, önce kendilerinin vurgun yemiş ve de hiçbir şeye benzemeyen ahlaklarını değiştirmeyi denemelidirler. Cumhurbaşkanı hükümet sistemiyle, Türkiye’nin yönetim yapısı netleşirken, kuvvetler arasındaki ayrım da doğal ve olması gereken kulvarına gelmektedir” iddiasında bulundu.

‘Hayır’ diyenleri PKK ve FETÖ’yle ilişkilendirmeye çalışan Bahçeli, “CHP’sinden HDP’sine; ÖDP’sinden Perinçekgillere; PKK’sından FETÖ’süne kadar kim ne yaparsa yapsın, Türk milletinin kendi kaderine sahip çıkma hakkına operasyon yapamayacaklardır” dedi.

Bahçeli, partisindeki hayırcı milletvekilleri için de şöyle konuştu:
“Aramızda bulunuyorken miskin miskin yatıp partimizin lehine hiçbir saygıdeğer çalışma ve gayret göstermeyenlerin, şimdilerde hayır koalisyonuna katılıp çıldırmış gibi gezmeleri, bir bakıma kara mizahtır. Şahsımla ilgili 'bir haftada ne değişti de evet dedi' dedikodusunu üretenlerin, 'Saray- Çankaya- Bahçeli arasında kırmızı hat kuruldu' diyenlerin itham ve tariz dolu imaları ise yalnızca ayaklar altında kalmaya layıktır.” (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Şubat 2017 13:55
www.evrensel.net