KESK’in KHK eylemine polis saldırısı: 31 gözaltı

KESK’in KHK eylemine polis saldırısı: 31 gözaltı

Malatya’da ihraç ve görevden almalara karşı eylem yapan KESK üyesi, siyasi parti ve dernek yöneticisi 31 kişi gözaltına alındı.

KESK üyeleri, Malatya’da ikinci kez bir araya gelerek ‘İşimi, ekmeğimi geri istiyorum’, ‘Açığa almalar ve ihraçlar son bulsun’ talepleriyle Emeksiz üst kavşağında basın açıklaması ve oturma eylemi yapmak istedi.

Eğitim Sen Şube Başkanı Tarık Kaya, açıklama yaptığı sırada kamu emekçilerine saldıran polis, aralarında EMEP Malatya İl Başkanı Kemal Gültekin ve il yöneticileri, PSAKD Malatya Şube Başakanı Mehmet Topal, ÖDP Yeşilyurt ilçe Başkanı Ali Osman izci, ÖDP Eski Başkanı ve İl Yöneticisi Hacı Ali Amanat, Kürecikliler Derneği Yöneticisi Hüseyin Dumlupınar ve kamu emekçilerine destek için Trabzon'dan gelen Öğretmen Hatice Yüksel’in de içinde bulunduğu 31 kişiyi göz altına aldı. Çevredeki yurttaşların tepki gösterdiği polisler, yurttaşları, ‘Uzaklaşın buradan destek veriyorsanız sizi de alırız’ diyerek tehdit etti. Gözaltına alınanlar Malatya Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Eylemde Ajans Muhabiri Mehmet Yalman da polislerin sözlü ve fiziki saldırısına uğrayarak alandan uzaklaştırılmak istendi. Ajans muhabiri Mehmet Yalman ise, “Çekim yapmamıza engel olamazsınız, böyle bir yetkiniz yok” diyerek polise tepkisini dile getirdi.(Malatya/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Şubat 2017 16:03
www.evrensel.net