Yıldırım'dan belediye başkanlarına 'Evet' propagandası

Yıldırım'dan belediye başkanlarına 'Evet' propagandası

Başbakan Binali Yıldırım, Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısında 'Başkanlık sistemi'ni anlattı, 'Evet' propagandası yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda AKP’li belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Yıldırım yaptığı konuşmada 'Başkanlık sistemini' hedefleyen anayasa değişikliğini görüşmek için CHP’nin de kapısını çaldıklarını ama bekledikleri cevabı alamadıklarını belirterek; “Hatta ‘Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine karşıysanız bunu da anlayışla karşılıyoruz, siz de teklifinizi getirin biz de getirelim’ dedik. Buna da maalesef cevap alamadık” dedi.

878 BELEDİYE BAŞKANI KATILDI

AKP Genel Merkezi'nin düzenlediği istişare toplantısına aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gibi isimlerin de bulunduğu 18'i büyükşehir, 30'u il olmak üzere toplam 878 belediye başkanı katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Menderes Türel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yaptı.

'FETÖ'CÜLERLE, 'PKK'LILARLA, AYNI AĞIZDAN KONUŞUYOR'

CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu anayasa değişikliğine karşı olmakla eleştiren Yıldırım, "Ana muhalefet partisi Genel Başkanı, adeta 'FETÖ'cülerle, 'PKK'lılarla, 'HDP'lilerle aynı ağızdan konuşuyor. Yakışmaz. Ana muhalefet partisi iktidar alternatifidir. Terör örgütlerinin gittiği yoldan gitmesi ana muhalefet partisine zarar verir. Ona sempati duyan, destek veren vatandaşımızı da rahatsız ediyor" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'YA: TERÖRİSTLERİ BIRAK, MİLLETE KULAK VER'

"Ey Kemal Bey, bırak bu terör örgütlerinin söylediklerine kulak vermeyi, milletin sesine kulak ver. Millet kardeşlik, birlik, beraberlik, aydınlık Türkiye diyor. Onun için bu kutlu yürüyüşte bir, beraber ve birlikte Türkiye olalım. Ana muhalefet partisi olarak sanki CHP, iktidara değil de millete muhalefet ediyor, CHP sanki Türkiye'ye muhalefet ediyor, CHP cumhuriyete muhalefet ediyor, aynı zamanda demokrasiye de muhalefet ediyor."

Konuşmasında belediye başkanlarına yerel yönetiminin önemli olduğu vurgusu yaparak devam eden Yıldırım, belediye başkanlarına 'evet propagandası yaptı. Yıldırım, "Türk yakın siyasi tarihine baktığımızda iktidarların habercisinin yerel yönetimlerdeki iktidarın olduğunu görüyoruz. Yerel yönetimi kazanan genel iktidarı da kazanıyor, kaybeden genel iktidarı da kaybediyor" dedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Şubat 2017 14:25
www.evrensel.net