O işçiden Ahmet Hakan’a mektup

O işçiden Ahmet Hakan’a mektup

Evrensel'de 'İbadeti Bile Böldüler' manşetiyle çıkan habere 'sallama bir haberdir' diyen Ahmet Hakan'a, manşete çıkan sözü söyleyen işçi mektup yazdı

LC Waikiki depo işçisi
İstanbul

Sayın Ahmet Hakan; 

Evrensel gazetesine vermiş olduğumuz röportaj işçilerin anlatımından ve bizzat benim yaşadıklarımdan dolayı yazılmıştır. Ben yaklaşık 3 yıldır söz konusu giyim firmasının deposunda çalışmaktayım. Ben AKP tabanından gelen bir işçiyim ve oy kullanma yaşından bugüne AKP seçmeni idim. Çalıştığım deponun civarında işçilerin gittiği 3 ayrı cami vardır, başlarda herkes aynı camiye giderken son dönemlerde camiye giden tüm arkadaşlar 3 ayrı camiye gitmeye başladı. Bu da yazılanların ve diğer arkadaşlarımızın aktardıklarının da kanıtıdır. 

Esas sorun, ibadet için gittiğimiz yerde siyaset yapılması bizleri aylar öncesinden bölmeye başlamıştır. Konu referandumla ilgili değildir tek başına. Fikrimizi sorduklarında benim ve arkadaşlarımın anlatmak istediği ülkemizde yaşayan insanlarımız arasında yaşanan bölünmelerdir. Bizim istediğimiz ibadethanelerde hiçbir siyasi partinin propagandasının yapılmamasıdır. Sizler de gayet iyi biliyorsunuz ki geçen haftalarda cami imamları evet çağrısı yapmıştır. Ve bir benzeri şu anki bizim gittiğimiz camilerde yapılmaktadır.

Ve size diyoruz ki biz söylediğimiz her şeyi size kanıtlarız. Gelin hem bir çayımızı için ve bizlerle yüz yüze konuşun. Ben de AKP tabanından gelen bir işçi olarak Evrensel gazetesine fikrimi söylerken insanların birbirinden kopmasına vurgu yapmak istedim. İsmimizin yayımlanmasını istemedik çünkü işten atılabiliriz. Kimsenin kimseye tahammülü yok, bir de firma bizi işten atsa hesabını kim soracak? Ama basında çıkanların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız buyurun gelin bizimle sohbet edin daha iyi anlarsınız. Ben de “hayır” demeyi düşünüyorum ve nedeni tam da aramızda yaşanan bu bölünmedir. Öyle ki işyerimizde bir şeyleri konuşamaz hale geldik. Bir birimizi şucu bucu diye suçluyoruz sürekli. Bu ülke bunları hak etmiyor. 

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Şubat 2017 11:29
www.evrensel.net