SBF lisansüstü öğrencileri: Sorumlular istifa etsin

SBF lisansüstü öğrencileri: Sorumlular istifa etsin

Ankara Üniversitesi SBF'deki lisansüstü öğrencileri, ihraçlar sonrası 'Tezleri yazamaz, dersleri yapamaz' hale geldiklerini söyledi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) lisansüstü öğrencileri üniversitede KHK'ler ile yaşanan büyük akademisyen kıyımına tepki gösterdi.

Ortak açıklama yapan öğrenciler, "Tezleri yazamaz, dersleri yapamaz" hale geldiklerini söyledi. Öğrenciler Rektör Erkan İbiş ve kararın alınmasında sorumluluğu olan herkesi istifaya çağırdı.

Yapılan açıklamada, OHAL dönemi fırsat bilinerek çıkarılan KHK'lerle hocaların çoğunun ihraç edildiği belirtilerek, lisans ve lisansüstü öğrencilerin de mağdur edildiği ifade edildi.

YÖK'ün “İhraç edilen akademisyenler bizzat üniversite yönetimi tarafından belirlenmektedir” açıklamasını hatırlatan öğrenciler “Sınavda hak kazanarak elde ettiğimiz lisansüstü öğrenciliğimiz boyunca bize taahhüt edilen akademik koşulların imkansız hale getirilmesinin sorumlusu olarak gördüğümüz Rektör Erkan İbiş olmak üzere dahi olan herkesi istifaya davet ediyoruz” dedi.

Üniversitelerin binalardan ibaret olmadığı ifade edilen açıklamada haksız yere ihraç edilen hocaların görevlerine iadesi istendi.

Açıklamada bugün Cebeci Kampüsü'nde saat 12.30'da yapılması planlanan eyleme de çağrı yapıldı. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net