Güneş, Önder Çakar'ı ve akademisyenleri hedef gösterdi

Güneş, Önder Çakar'ı ve akademisyenleri hedef gösterdi

Güneş gazetesi, ihraç edilen akademisyenleri manşetinden hedef gösterdi. Sinemacı Önder Çakar için uydurma ifadeler sarf etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP'nin kontrolündeki Güneş gazetesi, kamudan ihraç edilen akademisyenleri manşetinden hedef gösterdi.

'Bunlar mı akademisyen' başlığını atan Güneş, Sinemacı Önder Çakar için "Terör örgütü PYD saflarında savaşmak için Suriye'ye giden hatta girdiği çatışmada yaralanan Önder Çakar, son KHK ile çalıştığı üniversiteden ihraç edildi" ifadesini kullandı.

'Gemide' ve 'Takva' gibi filmlerin senaristi olan Çakar, bütün dünyanın gözünün Kobanê'ye karşı IŞİD saldırısına çevrildiği bir süreçte dayanışma amacıyla Rojava'ya gitti. Çakar, Rojava Film Komünü'nün kuruluşuna da katıldı.

Kobanê kuşatması sırasında IŞİD'e destek vermekle eleştirilen yandaş medyanın hızlı mensubu Güneş, Çakar'ın IŞİD saldırısı sırasında içerisinde bulunduğu binaya havan topu isabet etmesi sonucu yaralanmasını da "Çatışmada yaralandı" ifadesiyle çarpıtmaya girişti.

Güneş, manşetinden sadece Önder Çakar'ı hedef göstermekle kalmadı. Marmara Üniversitesi'nden ihraç edilen Prof. Dr. Yüksel Taşkın için "Tüm öğretim üyelerini isyana çağırdı", "Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Nuriye Gülmen için "Direniş çağrısı yaptı", Barış Bildirisi imzacısı Prof. Zeynep Kıvılcım için "Sorduğu sözde sorularla teröristlere destek verdi, kendi gibi düşünmeyenleri dersten bıraktı" ifadelerini kullandı. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Şubat 2017 19:29
www.evrensel.net