El Bab’da iki günde 13 asker hayatını kaybetti

El Bab’da iki günde 13 asker hayatını kaybetti

TSK'nin 'kazaen 3 şehidimiz var' açıklaması ile beraber, Fırat Kalkanı harekatı kapsamında El Bab'da iki günde hayatını kaybeden asker sayısı 13 oldu.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’da IŞİD saldırısında dün 5 asker, bugün de 5 asker hayatını kaybetti. IŞİD saldırısında iki günde 10 asker yaşamını yitirdi. Bu akşam TSK'nin, Rusya’nın yanlışlıkla Türkiyeli askerlerin kaldığı binayı vurduğunu duyurması ile 3 askerin daha hayatını kaybettiği öğrenildi. Böylelikle iki günde ölen asker sayısı 13’e yükselirken 170 günde toplam 69 asker hayatını kaybetti. Ölen askerlerin bir kısmının cenaze törenleri bugün yapıldı. Dün ölen bir askerin yakını, “Kimin için ve ne için savaşıyoruz? Bu çocuklar ne için gidiyorlar” diyerek isyanını dile getirdi. 

Bugün, TSK’ye IŞİD tarafından yine saldırı düzenlendi. Fırat Kalkanı Harekatının başladığı geçen 24 Ağustos’tan bu yana hayatını kaybeden asker sayısı 66’ya yükseldi.

ASKER YAKINI: BU ÇOCUKLAR NE İÇİN GİDİYORLAR?

Dün ölen askerlerden Uzman Çavuş Mahmut Uslu’nun acı haberi ailesine ulaştırıldığı sırada Uslu’nun teyzesinin eşi Veysel Oğuz, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “öfkeli çocuklar” sözleri üzerinden isyan etti. Oğuz, “Şey diyorlardı ya; ‘sadece isyankar bir azınlık... Nice şehitleri getiriyor" diyerek üzüntüsünü ve isyanını ifade etti. “Söylenecek bir şey yok ki. Ne için ve neden savaştığımızı bilmiyoruz bile. Bunu çıkıp bir insan anlatamıyor, ikna edemiyor, söyleyemiyor. Kimin için ve ne için savaşıyoruz? Bu çocuklar ne için gidiyorlar?" diyen Veysel Oğuz "Geçmişte doğudan gelen şehitlerimiz vardı. Bir de El Bab’ımız çıktı. Söyleyebilecek başka bir şeyim yok.” dedi.

RUSYA ‘YANLIŞLIKLA’ TSK’Yİ VURDU: 3 ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri, Rus uçağının Suriye’de kaza ile Türkiyeli askerlerin bulunduğu binayı vurduğunu açıkladı. Açıklamada 3 askerin hayatını kaybettiği belirtilirken 1'i ağır 11 askerin yaralandığı ifade edildi. TSK'nin açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğü belirtildi. Putin'in görüşmede üzüntülerini belirttiği ifade edildi. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2017 19:14
www.evrensel.net