TSK: 3 askerimiz Rusya bombardımanında kazaen şehit oldu

TSK: 3 askerimiz Rusya bombardımanında kazaen şehit oldu

TSK'nin internet sitesinde yayınlanan açıklamada, bugün hayatını kaybeden 3 askerin Rus savaş uçaklarının bombardımanı sonucu öldüğü belirtildi.

Türkiye'nin El Bab'da sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatına dair TSK'nin internet sitesinde yapılan açıklamada "Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde, 09 Şubat 2017 tarihinde saat 08:40 sularında, Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır." ifadesi yer aldı.

Sitede ayrıca Rusya Federasyonu yetkililerinin, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini ilettikleri bilgisi de yer alırken "Ayrıca, aynı olayla ilgili olarak RF Cumhurbaşkanı Sayın Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde bulunmuşlardır." denildi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2017 18:38
www.evrensel.net