4 IŞİD’li 150 kilo patlayıcıyla yakalandı

4 IŞİD’li 150 kilo patlayıcıyla yakalandı

Antep’te 4 IŞİD’li Türkiye’de sansasyonel eylem hazırlığı yaptıkları ihbarı üzerine, 150 kilo patlayıcı ve çok sayıda mühimmatla yakalandı.

Antep’te, IŞİD üyesi 4 kişi, 150 kilo patlayıcı ve çok sayıda mühimmatla gözaltına alındı. Türkiye’de sansasyonel eylem yapılacağı ihbarı üzerine polisin operasyon başlattığı, 4 IŞİD’linin kimliği ve adreslerine ulaştığı bildirildi. IŞİD’lilerin gözaltına alındığı, yapılan aramada araziye gömülü patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirildiği belirtildi.

Antep Valiliğinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, IŞİD’in Türkiye’ye sansasyonel eylem yapacağı yönünde bilgiler elde edildiği, bu doğrultuda operasyon başlatıldığı kaydedildi. Açıklamada, gözaltına alınan IŞİD’lilerin ifadeleri doğrultusunda yapılan aramalarda 150 kilo ağırlığında, 24 adet patlayıcı madde ile irtibatlandırılmış metal ile güçlendirilmiş canlı bomba bel kuşağı ve 1 kalıp halinde 14 kg ağırlığında TNT patlayıcı olduğu değerlendirilen maddenin yanı sıra çok sayıda mühimmat ele geçirildiği belirtildi. (DHA)

www.evrensel.net