Milli Eğitim Müdürlerinden müdürlere evet propagandası

Milli Eğitim Müdürlerinden müdürlere evet propagandası

Bilecik İl ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin, okul müdürlerinin bulunduğu WhatsApp grubunda 'Evet' propagandası yaptığı ortaya çıktı.

Cansu PİŞKİN
İstanbul

Bilecik İl ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin, okul müdürlerinin de bulunduğu WhatsApp grubunda “Evet” propagandası yaptığı ortaya çıktı. Bilecik’te yerel bir gazetede çıkan habere göre, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri gruba gönderdikleri mesajlarda, “hayır”oyu verenlere ilişkin hedef gösterici ithamlarda bulunuldu.

Bilecik’in yerel gazetesi Yarın’da yer alan haberde, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik'in Whatsapp gruplarından “Son savaş” başlıklı bir bildiri paylaştığı öne sürüldü. İddiaya göre, Anayasa değişikliğini ön gören referandumun “savaş” olarak nitelendirildiği bildiri, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürlerinin de üyesi olduğu WhatsApp grubunda paylaşıldı. Bildiriyi kopyalayan Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik’in de, ilçe okul müdürlerinin bulunduğu WhatsApp grubunda paylaştığı öne sürüldü.

İDDİALARI YALANLADILAR

İddiaları sormak için telefonla ulaştığımız Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, söz konusu haberi yalanlayarak konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını ve tekzip yayınlatacağını ifade etti. Durmuş, okul müdürlerinin de üye olduğu WhatsApp gruplarında zaman zaman makale ve yazılar paylaştıklarını belirterek, “Yayınladığım iddia edilen metni internette arattığınızda Gökhan Kahraman’a ait olduğunu göreceksiniz. Yoruma dayalı böyle bir metni grupta yayınlamam söz konusu değildir” diyerek iddiaları kabul etmedi.

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik de iddiaları yalanlayarak, “Yazı şahsıma ait değildir. Bir arkadaşım tarafından bana geldi, ben de kendi özel grubumda paylaştım. Basına nasıl sızdı bilmiyorum” diye konuştu.

REFERANDUM SÜRECİNE ‘SAVAŞ’ VURGUSU

İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri’nin okul müdürleri ile iletişim amacıyla kurulan WhatsApp gruplarında paylaştıkları bildiriden alıntılar şu şekilde: “SON SAVAŞ... Anlamıyormusunuz;           

Bu referandum değil, Bu yıllardır bu ülkeyi sömürüp kaymağını yiyenlerle son karşılaşmanız...Bu referandum değil, Üniversite kapılarında bacılarınızın başındaki örtüyü çekip indirenlerle, Onları yerlerde sürükleyenlerle son karşılaşmanız... Bu referandum değil, Seçtiğiniz başbakanları indirip ASAN darbecilerle son karşılaşmanız... Bu referandum değil, ‘İsterlerse %90 oy alsınlar, Bu ülkede ASIL biziz, bizim dediğimiz olur’ diyenlerle son karşılaşmanız...Bu referandum değil, 15 Temmuz gecesi TANKLARIN önüne dikilip, vatan için canını veren YİĞİTLERLE, Bağdat caddesinde Darbecileri-Tankları ISLIK ve ALKIŞLARLA karşılayanların karşılaşması... Bu referandum değil, 367 Krizi çıkaranlarla, Canları istedikleri zaman parti kapatanlarla, Cumhurbaşkanının eşi başörtülü olmaz, Burası kamu alanıdır deyip, Bu ülkeyi babasının çiftliği görenlerle sizin son karşılaşmanız.Bu referandum değil, 10 yılda bir darbe yapıp, halkın seçtiği iktidarı yıkan, Koalisyonlarla ülkeyi soyan Amerikan çocuklarıyla Anadolu çocuklarının son karşılaşması...Bu referandum değil, Yıllardır bize Koyun, Baldırı çıplak, Dağdaki Çoban, Bidon kafa, Cahil, Köylü, Bilmez, diye aşağılayan NAMUSSUZLARLA son karşılaşmamız... 250 tane PKK ve DHKP-C'li teröristi affeden cumhurbaşkanını Halk mı getirdi? Hayır siz getirdiniz.Müthiş bir algı operasyonu yapılıyor ve benim saf kardeşlerim bu şeytanların tuzağına düşüyor. Ne diyorlar, Başkan öldü yardımcısı bir manyak olursa. Şu an başklanlık sistemi olsaydı, Yardımcıları, Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım, Süleyman Soylu olurdu. Hepside vatanı için canını veren insanlar... Bugün CHP, HDP, FETÖ, PKK, YPG, AB, ABD, Almanya hepsi "HAYIR" diyor. İşte şimdi Ya bunların safındasınız? Yada Davosta masaya yumruğunu vuran, İsrail cumhurbaşkanına postayı koyan Abdülhamitin varisinin. Mesele bu kadar net. Daha ne diyeyim...Uyanık olun, tezgaha gelmeyin...Yıllardır bizi sömürdüler, Artık yeter...Bu sefer bunlara Osmanlı tokadını indirelim...”

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2017 16:47
www.evrensel.net