Uludağ Üniversitesi hocalarını alkışlarla uğurladı

686 sayılı KHK ile ihraç edilen 333 akademisyenden biri olan ve barış bildirisine imza atan akademisyen Aylin Çakı, alkışlarla uğurlandı.

09 Şubat 2017 20:40
Paylaş

686 sayılı KHK ile ihraç edilen 333 akademisyenden biri olan ve barış bildirisine imza atan Uludağ Üniversitesi Tarih bölümü hocası Aylin Çakı’da öğrencilerinin ve akademisyenlerin alkışlarıyla üniversiteden ayrıldı. Sabah saatlerinde Sosyoloji bölümü hocası Doç. Dr. Gökhan Yavuz Demir öğrencileri tarafından uğurlanmıştı.

Çıkarılan son KHK ile Uludağ Üniversitesinde iki akademisyen barış bildirisine imza attıkları için ihraç edildi.  Bugün eşyalarını toplamaya gelen Tarih Bölümü hocası Aylin Çakı’ya destek olmak için Eğitim Sen Bursa Şubesi de destek ziyaretinde bulundu.

‘İMZAMIN ARKASINDAYIM’

Öğrencilerine seslenen Aylin Çakı; “Bizler bugün bedel ödüyoruz, fakat bugünlerin de geçeceğini biliyoruz. Ve mutlaka geri döneceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın.  Barış bildirisine atmış olduğum imzamın da arkasındayım” dedi.

‘BU İHRAÇ ŞEREF MADALYASIDIR’

Eğitim Sen Bursa Şube Sekreteri Berna Yeşiltepe; “ Aylin Hocamız barış imzacısı ve sendikamızın üyesidir. Hocamızın sonuna kadar yanındayız. Bugünlere nasıl birlik içinde geldiysek bundan sonra da bu birliğimizi devam ettireceğiz. Bu ihraç şeref madalyası olarak görülmelive hocamız mutlaka geri dönecektir. Geri döndüğünde daha fazla kişiyle burada hocamızı karşılayacağız. Hocamız geri dönene kadar bizim de mücadelemiz sürecek” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Karabağlar'da kentsel dönüşüm mahkemeye gidiyor

SONRAKİ HABER

Nilüfer’de caz esintileri sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...