Uludağ Üniversitesi hocalarını alkışlarla uğurladı

686 sayılı KHK ile ihraç edilen 333 akademisyenden biri olan ve barış bildirisine imza atan akademisyen Aylin Çakı, alkışlarla uğurlandı.

686 sayılı KHK ile ihraç edilen 333 akademisyenden biri olan ve barış bildirisine imza atan Uludağ Üniversitesi Tarih bölümü hocası Aylin Çakı’da öğrencilerinin ve akademisyenlerin alkışlarıyla üniversiteden ayrıldı. Sabah saatlerinde Sosyoloji bölümü hocası Doç. Dr. Gökhan Yavuz Demir öğrencileri tarafından uğurlanmıştı.

Çıkarılan son KHK ile Uludağ Üniversitesinde iki akademisyen barış bildirisine imza attıkları için ihraç edildi.  Bugün eşyalarını toplamaya gelen Tarih Bölümü hocası Aylin Çakı’ya destek olmak için Eğitim Sen Bursa Şubesi de destek ziyaretinde bulundu.

‘İMZAMIN ARKASINDAYIM’

Öğrencilerine seslenen Aylin Çakı; “Bizler bugün bedel ödüyoruz, fakat bugünlerin de geçeceğini biliyoruz. Ve mutlaka geri döneceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın.  Barış bildirisine atmış olduğum imzamın da arkasındayım” dedi.

‘BU İHRAÇ ŞEREF MADALYASIDIR’

Eğitim Sen Bursa Şube Sekreteri Berna Yeşiltepe; “ Aylin Hocamız barış imzacısı ve sendikamızın üyesidir. Hocamızın sonuna kadar yanındayız. Bugünlere nasıl birlik içinde geldiysek bundan sonra da bu birliğimizi devam ettireceğiz. Bu ihraç şeref madalyası olarak görülmelive hocamız mutlaka geri dönecektir. Geri döndüğünde daha fazla kişiyle burada hocamızı karşılayacağız. Hocamız geri dönene kadar bizim de mücadelemiz sürecek” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2017 17:15
www.evrensel.net