Nermin Mollaoğlu, büyük ödüle aday gösterildi

Nermin Mollaoğlu, büyük ödüle aday gösterildi

Kalem Ajans'ın kurucusu Nermin Mollaoğlu, Londra Kitap Fuarı Uluslararası Üstün Başarı Ödülleri'ne Edebiyat Ajanı dalında aday gösterildi.

2014 yılından beri Londra Kitap Fuarı kapsamında Britanya dışındaki yayıncılık dünyasından başarılı isimleri ödüllendirmek kazandırmak amacıyla düzenlenen Londra Kitap Fuarı Uluslararası Üstün Başarı Ödülleri'ne Nermin Mollaoğlu, Edebiyat Ajanları Ödülleri kategorisinde aday gösterildi. Nermin Mollaoğlu ile birlikte ödüle aday olan isimler ise İspanya’dan Anna-Soler Pont ve Fransa’dan Pierre Astier oldu.

Uluslararası Üstün Başarı Ödülleri, son üç yıldır 16 kategoride sahiplerini buluyor. Ödül, aynı zamanda dünyanın en büyük kitap fuarlarından Londra Kitap Fuarı’nın farklı paydaşları bir araya getirme özelliğinden de faydalanarak, yayıncı, kitapçı, ajans ve çevirmenler gibi dünyanın her yerinden kitap endüstrisine katkıda bulunan isimleri kutlamayı hedefliyor.

‘LİSTE ADAYLARIN YARATICILIKLARI BİR TUTKUNUN SONUCU’

Londra Kitap Fuarı direktörü Jacks Thomas, adaylıklarla ilgili şu sözleri söyledi: “Listenin, beş kıtanın da temsil edilmesiyle, gerçekten küresel olması beni çok mutlu etti. Listedeki katılımcıların gücü etkileyici; yayınları ve kitapları daha geniş kitlelere ulaştırmada gösterdikleri özveri ve yaratıcılıkları bir tutkunun sonucu. Tüm bu yetenekli bireyleri ve ilham veren organizasyonları bir araya getirmek için Londra'nın küresel odaklı, çok kültürlü ve yaratıcı merkezinden daha iyi bir yer olabilir mi?”

Londra Kitap Fuarı Uluslararası Üstün Başarı Ödülleri’nin kazananları 14 Mart’ta Londra’da düzenlenecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2017 15:46
www.evrensel.net