HDP'li 4 milletvekili hakkında 'terör' fezlekesi

HDP'li 4 milletvekili hakkında 'terör' fezlekesi

HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk ve Bedia Özgökçe Ertan hakkında 'terör' fezlekesi hazırlandı.

HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk ve Bedia Özgökçe Ertan hakkında fezleke hazırlandı.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezlekelerde, dört vekilin PKK’lilerin cenaze ve taziyelerinin yanı sıra PKK Lideri Abdullah Öcalan için düzenlenen yürüyüşlere katıldıkları belirtildi.

Dört vekil "Terör örgütü propagandası yapmak" ve "Terör örgütüne üye olmak"la suçlandı.

Meclis başkanlığına sunulmak üzere adalet bakanlığına gönderilen fezlekelerde, dört vekilin belirtilen suçlamalardan dolayı haklarında soruşturma yapılabilmesi için dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi.

Öztürk hakkında ‘Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak,’ ‘Terör örgütü propagandası yapmak,’ ‘Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenlemek, yönetmek ve bunların hareketlerine katılmak’ ile ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 70 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. (Van/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2017 13:59
www.evrensel.net