09 Şubat 2017 17:42

KHK ile ihraç edilen 4 kamu emekçisi 30 gündür eylemde

Malatya'da ihraç edilen ve 'İşimi, ekmeğimi, öğrencilerimi geri istiyorum' diyen kamu emekçilerinin direnişi 30'uncu gününde devam ediyor.

Paylaş

Malatya’da OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lerle görevlerinden ihraç edilen 4 kamu emekçisi, "İşimi, ekmeğimi, öğrencilerimi geri istiyorum" diyerek 30 gündür eylemlerini sürdürüyor.

Eylemlerinin 29. gününü geride bırakan kamu emekçileri bu 29 gün içerisinde her gün gözaltına alındı. Eylemlerinin 30. gününde de gözaltına alınan emekçiler, “işimizi, ekmeğimizi ve öğrencilerimizi geri istiyoruz” diyor.  3’ü öğretmen ve 1 sağlıkçıdan oluşan 4 KESK üyesi emekçi, KHK ile haklarında soruşturma dahi yapılmadan verilen ihraç kararına karşı 30 gündür eylem yapıyor. Emekçiler, 30 gün boyunca her gün gözaltına alınırak ve Kabahatler Kanunu’na muhalefetten 219 TL para cezası kesilerek serbest bırakılıyor. Eylemin 30. gününde öğretmen Erdoğan Canpolat sağlık nedeninden eyleme katılamazken Özkan Karata ve Umut Sertaç Ökdemir ile sağlıkçı Cengiz Uğurlu, Emeksiz Meydanı’nda basın açıklaması yaptılar. Emekçiler oturma eylemine geçtikleri sırada bir kez daha gözaltına alındılar. "Biz haklıyız, biz kazanacağız" diyen kamu emekçileri eylemlerini devam ettireceklerini söylediler. (Malatya/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kültür Sanat Sen: TÜSAK'la yapılamayan KHK ile yapılıyor

SONRAKİ HABER

Flamingoların yaşam alanı daralıyor: Düden Gölü'nde kuraklık yaşanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa