Adana'da ihraçlar protesto edildi

Adana'da ihraçlar protesto edildi

Eğitim Sen Adana Şubesi'nde, 686 sayılı OHAL KHK’sıyla aralarında yöneticilerinin de bulunduğu 28 Eğitim Sen üyesinin ihraç edilmesi protesto edildi.

686 sayılı OHAL KHK’sıyla Şube Kadın Sekreterleri, Şube Özlük ve Hukuk Sekreterleri ve Şube Mali Sekreteriniz de aralarında olduğu Adana Şubesi'nden toplam 28 Eğitim Sen üyesinin ihraç edilmesi protesto edildi. Açıklamaya CHP, HDP, EMEP, Halkevleri, Haziran, Alevi Platformu üyelerinin içinde bulunduğu yüzlerce kişi açıklamaya katıldı. Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz tarafından okunan açıklamada; Türkiye’de 15 Temmuz sonrasında “darbecilerle mücadele edeceğiz” denilerek ilan edilen OHAL koşullarında geçen 6 ay içerisinde açık bir “sivil darbe” yaşandığını ifade edildi. 

'TELAFİSİ OLMAYAN BİR YOLA GİRİLİYOR'

OHAL ve KHK’ler ile yeni bir yönetim rejimi inşa eden iktidarın evrensel hukuk ilkeleri çerçevesinde hareket etmek yerine adeta hukuka düşman kesilmiş, Meclisi devre dışı bırakarak OHAL’i her türlü hukuksuzluğa kalkan yapmayı tercih ettiğini dile getiren Karagöz, savaşa karşı barışı, ölümlere karşı yaşamı savunan imzacı akademisyenlerin ihraç edilmesinin; evrensel bilim ve insan hakları konusunda ülkeyi zora sokacak, gelecek dünya mirasına telafisi imkansız izler bırakacağını dile getirdi.

'KENDİ KALEMŞÖRLERİ BİLE SAHİP ÇIKMADI'

Bu hukuksuzluğu medyadaki kalemşorlerinin ve kanaat yürütücülerinin bile son KHK’yi “referandum darbesi” diye nitelendirdiğini ifade eden Karagöz, demokrasi ve özgürlük için mücadeleye devam edeceklerini söyledi. (Adana/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Şubat 2017 12:39
www.evrensel.net