09 Şubat 2017 02:01

Ücretleri ödenmeyen işçiler, önce haczi engellemek istediler

Tekirdağ'da ücretleri ödenmeyen tekstil işçileri, atölyeye haciz gelmesi üzerine haciz işlemini engelleyerek önce maaşlarının ödenmesini istedi.

Paylaş

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nin Kızılpınar Mahallesi'nde geçen yıl kurulan bir tekstil atölyesinde çalışan yaklaşık 100 işçinin, son 3-4 ücretleri ödenmedi. İddiaya göre işyeri sahipleri Burhan D. ile Feridun G., piyasaya da borçlanınca, kayıplara karıştı. Firmadan alacakları bulunan diğer şirketler mahkemeye başvurup, haciz kararı aldırdı. Bugün saat 16.30 sıralarında alacaklılar haciz memurları ile birlikte atölyeye gelip,  tekstil makinelerine alacaklarına karşı el koymak istedi. Ancak aylardır maaşlarını alamayan işçiler, bu duruma karşı çıkıp önce kendi maaşlarının ödenmesini isteyerek, haciz işleminin gerçekleşmesini engellemeye çayıştı.

İşçiler adına konuşan bir işçi, aylardır maaşlarını alamadıklarını belirterek, "Bizler maaşlarımızı alamazken, üstüne üstlük birde başka alacaklı firmalar tarafından haciz memurları geldi ve içerideki makineleri almak istiyorlar. Bizler maaşlarımızı almadan makineleri vermeyeceğimizi ifade ettik. Yaklaşık 100 işçi kaç aydır maaşlarını alamıyor ve hepimiz zor durumdayız. Hacze gelen kamyonları karşımızda görünce makinelerin alınmasına izin vermedik ve kamyonları geri gönderdik. Paralarımızı almadan makineleri teslim etmeyeceğiz" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Aileler siyasi sorumluların da yargılanmasını istedi

SONRAKİ HABER

DEÜ GSF öğrencilerinin basın açıklaması polisler tarafından engellendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa