Polisin belini kırdığı avukata dava!

Polisin belini kırdığı avukata dava!

İstanbul Adliyesi önündeki oturma eylemi sırasında polis saldırısında beli kırılan Avukat Zeycan Avukat Zeycan Balcı Şimşek’e bir de dava açıldı.

İstanbul Adliyesi önünde oturma eylemi yaparken, polisin attığı tekmeler sonucu beli kırılan ve aylardır tedavi gören Avukat Zeycan Balcı Şimşek’e "Görevi yaptırmamak için direnme" suçundan üç yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Şimşek’i tekmeleyen polislere ise bir işlem yapılmadı.

KHK’yle kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi 22 avukatın yargılandığı davanın 30 Mart 2016 tarihinde görülen oturumu sonrasında İstanbul Adliyesi önünde açıklama yapmak isteyen ÇHD’lilere polis saldırmış, Avukat Zeycan Balcı Şimşek’in beli kırılmıştı. Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, avukatlar hakkında düzenlenen iddianamede, avukatların direndikleri ve bu sırada beş polisin yaralandığı ileri sürüldü. Haklarında açılan davaya tepki gösteren Avukat Zeycan Balcı Şimşek, kendisini tekmeleyen polisler hakkında aylardır işlem yapılmadığını belirterek, “Elimi bile kaldırmamıştım. Yalnızca oturuyordum. Oturan bir insanın belini kırıyorsun, hiçbir yaptırımı yok” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net