‘Güzelliği gitsin diye parçaladım’ diyen kocaya 6 yıl hapis

‘Güzelliği gitsin diye parçaladım’ diyen kocaya 6 yıl hapis

Kendisinden ayrılmak isteyen eşi Viyola Gelir’i yüzünden bıçaklayan Ali Gelir’e 6 yıl hapis cezası verildi.

Boşanmak istediği için eşi tarafından yüzünden falçata ile bıçaklanan Viyola Gelir’in davasında karar verildi. Eşini kasten yaralamaktan yargılanan sanık Ali Gelir, Viyola Gelir’in yüzünde kalıcı hasar bıraktığı için cezası ağırlaştırılarak 6 yıl hapse çarptırıldı.

2014 yılında İstanbul Balat’ta yaşanan olayda Ali Gelir, kendisinden ayrılmak isteyen Viyola Gelir’i iki çocuğunun gözü önünde falçata ile saldırarak yaraladı. Saldırı sonucunda Viyola Gelir’in bir parmağı koptu ve vücudunda derin kesikler oluştu. Gözaltına alındıktan 2 gün sonra denetimli serbestlikle bırakılan Ali Gelir ise televizyon ekranlarında “Güzelliği gitsin diye parçaladım, hazmedemedim. ‘Benden ayrılıp başkasıyla birlikte olursan bunu hazmedemem’ diye kendisine söylemiştim” diye konuştu. Ali Gelir daha sonra tutuklandı.

İNDİRİM UYGULANMADI

Bugün İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada karar çıktı. Kararda sanık eşi kasten yaralama suçundan, suçu silah sayılan falçata ile yaptığından ve eşte kalıcı hasar bıraktığından 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın eylem sonrası davranışları, duruşmadan haberdar olmasına rağmen yargılamadan kaçması ve hakkında yakalama kararı çıkartılması nedeniyle herhangi bir iyi hal indirimi uygulanmadı.

Viyola Gelir’in avukatı Cevriye Aydın kararın kötü bir karar olmadığı değerlendirmesinde bulundu. Sanığın falçatayı sağa sola rastgele savurarak kullanması ölüme de sebep olabileceğini ancak Viyola yaralandığı için eşi nitelikli yaralama suçundan ceza aldığını belirten Aydın “Basında haberin yer bulması bu cezada etkili oldu” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Viyola Gelir