Sanık Abdulmubtalip  Demir, mahkeme başkanını da tehdit etti

Sanık Abdulmubtalip Demir, mahkeme başkanını da tehdit etti

10 Ekim davasının dünkü oturumunda aileleri ve avukatları tehdit eden Abdulmubtalip Demir'in savcı ve mahkeme başkanını da tehdit ettiği ortaya çıktı.

Cem GURBETOĞLU
Ankara

10 Ekim katliamı davasının tutuklu sanıklarından Abdulmubtalip Demir, duruşmanın ilk günü avukatlar ve müştekileri tehdit etmişti. Demir’in mahkemede konuşurken kullandığı ve avukatların talebi üzerine dosyaya giren el yazısı ifadesinde de savcı ve mahkeme başkanını tehdit ettiği ortaya çıktı.

Demir’in mahkemeye iletilen ifadesinde “Ve eğer bana bu davada hiçbir suçum olmadığını bile bile zulüm ederseniz... Allah’a yemin olsun mahşerde hiçbir avukatın, hiçbir şahidin şahitliğinin kabul edilmediği o gün, vallahi billahi Tallahi, Başkan senin savcı senin ve bu karara evet diyen herkesin, Bana yaptıkları Bu zulümden dolayı, Yakalarını iki elimle tutacağım ve vallahi billahi tallahi bırakmayacağım, elim yakanızda. Allah’a hesap verdirene kadar, Bu yapmış olduğunuz zülümüzden dolayı... Ve unutmayınki vallahi Allah Zalim değildir... Eğer bana zulüm etmiş iseniz, Rabbim olan Allah size, En ağır karşılığı verecektir bütün insanlık önünde... Yok eğer zülüm etmemiş iseniz, Vallahi Allah insan oğlu gibi zalim değildir Suçsuz birine zülüm etsin...” (Yazım hataları sanığa aittir).

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Şubat 2017 20:14
www.evrensel.net