İktidar yanlısı  kanallar 'Hayır' diyenleri şeytan ilan etti

İktidar yanlısı kanallar 'Hayır' diyenleri şeytan ilan etti

İktidar yanlısı kanalla iş başında. Başkanlık referandumunda 'hayır' oyu verecekler şeytana benzetildi.

İktidara yakın televizyonlar referandumda ‘hayır’ diyecek kesimlere ilişkin yaptıkları haber ve programlarda skandallara imza atmaya devam ediyor. 24 TV kanalı CHP ve HDP, “FETÖ, PKK ve DHKP-C ile ‘hayır’ kampanyası için çalışacak” haberi yaparken, Beyaz TV’de ise‘başkanlık referandumu’nda ‘hayır’ oyu verecekler şeytana benzetildi.

AKP’ye yakın 24 TV kanalının haberinde CHP ve HDP’nin ‘başkanlık referandumu’nda “PKK, FETÖ ve DHKP-C” ile ‘hayır’ kampanyası için çalışacağı” mesajı verdi. Haberde, CHP ve HDP’nin bu örgütlerle birlikte “planlı” bir şekilde hareket ettiği öne sürüldü. 24 TV kanalının haberine sosyal medyadan tepki yağdı. CHP Milletvekili Tuncay Özkan “Her CHP üyesi bunun hesabını tek tek soracak” dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in Genel Koordinatörü olduğu Beyaz TV’de referandumda ‘hayır’ oyu verecekler için skandal sözler sarf edildi.

“Hayatta her şey var” isimli programa konuk olarak ilahiyatçı Vehbi Güler, programda ‘şeytanı’ anlatırken ‘hayır’ diyenleri şeytana benzetti. Üç gün önce yayınlandığı belirlenen programda konuşan Vehbi Güler, “Cenabı Hakka kafa tutan bir şeytan vardı o da ‘hayır’ dedi” ifadelerini kullanıyor.

Vehbi Güler’in sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Sosyal medya kullanıcıları bu sözlerin ortaya çıkması üzerine, “dini de referandum oylamasına alet ettiği” yorumları yaptı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net