Bahçeli'den 'Evet' savunusu: Size mi soracaktık?

Bahçeli'den 'Evet' savunusu: Size mi soracaktık?

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında 'Evet' kararını eleştirenleri hedef aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Başkanlık referandumunda 'Evet' oyu kullanacak olmalarına yönelik eleştirileri yanıtlayan Bahçeli'nin ifadelerinden öne çıkanlar şöyle:

*"MHP, her türlü engellemeye rağmen milletine hizmet etmenin gururuyla yoluna devam etmektedir. İlkesizler bir kez daha devrededir. İradesizler faaliyettedir. Milletten korkanlar, kaçanlar faaldir. Milli iradeden umudunu kesmiş olanlar nifak kuyruğundadır. Hoplasalar da zıplasalar da Türk milletinin egemenlik haklarına asla ambargo koyamayacaklardır. Millet son karar merciidir. Millet bağlayıcı söz ve iradenin ta kendisidir.

*İşbirlikçiler hiç durmadı. Devamlı kör bir arayış içinde oldular. Aralıksız MHP düşmanlığını diri tuttular. Ama unuttukları veya göremedikleri bir gerçek vardı ki o da şudur; MHP, Türk tarihinin cesaret dolu bir simgesidir.

İLKELERİMİZ DEĞİŞMEDİ

*Siyasetimizin ilkeleri 48 yıldır değişmemiştir. Ülkülerimizin omurgası 48 yıldır darbe yememiştir. Maksat ve muradımız açıktır. Doğru zamanda uygulayacağımız yanlış bir siyasetin milletimizi felakete götüreceğini biliyoruz. Çarenin tükenmediği ve ışığın tamamen kaybolmadığı bir ortamda  ya hep ya hiç diye yol alamayız.

'EVET'TE YAKIN TEHDİTLER BELİRLEYİCİ OLDU

*Anayasa değişikliği kapsamındaki 'evet' kararımızda, yakın tehditler belirleyici olmuştur. MHP, meselelere zamanlar üstü bir düşünce ile yaklaşmaktadır. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben felsefemizin özü budur. Tarihin yanlış yerinde duramayız. İstismara bel bağlayamaz, kandırmaya heves edemeyiz.

*MHP'nin milli ve demokratik mücadelesinden korkanlar, öcü gibi görenler bundan sonra rahat yüzü göremeyecekler.

SON DERECE FAYDALI BİR TEKLİF

*Beklenen onayın Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte referandum günü belli olacaktır. Türk milleti, sandıkta kararını verecektir. Demokrasi karşıtı cephe ne yaparsa yapsın, millet anayasa değişikliğine damgasını vuracaktır. Son derece faydalı teklif ülkenin önünü açacaktır.

*19. yüzyıldaki sapma ve körlüğün ağır sonuçlarını Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına çekilerek ödedik. Bir millet bu hatayı bir kere yapar.

CHP, HDP, ÖDP, EMEP, TKP SİZE Mİ SORACAKTIK?

*Bugün malum şer ve kriz ittifakı emel birliği etmiş, anayasa değişikliği konusundaki tutumumuzu eleştiriyor. CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, TKP eli kanlı Aydınlıkçılar, Sözcüler, kendilerine milliyetçi diyenler... Size ne? Size mi soracaktık. Anayasa değişikliğine niye ihtiyaç duymuşuz. Ne yani izni sizden mi alacaktık? Başkanlık sistemine neden 'evet' demişiz. AKP'nin ve Cumhurbaşkanı'nın nasıl oluyor da peşine takılmışız.." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Şubat 2017 11:17
www.evrensel.net