Merzifon'da ‘Anayasa ve Referandum’ paneli düzenledi

Merzifon'da ‘Anayasa ve Referandum’ paneli düzenledi

Merzifon Demokrasi Platformu ‘Anayasa ve Referandum’ paneli düzenledi. Panelde hep bir ağızdan “Darbe ve OHAL anayasasına hayır” denildi.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde ‘Anayasa ve referandum’ paneli düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eğitim Uzmanı Erkan Aydoğanoğlu vatandaşlara yeni anayasa ve referandum hakkında bilgiler verdi. Panelin moderatörlüğünü ise Müzeyyen Nur üstlendi.

Panelde konuşan KESK Eğitim Uzmanı Erkan Aydoğanoğlu, iktidarın politikalarının halkı kutuplaştırdığını söyledi. AKP’nin tek argümanın ‘Güçlü Türkiye.’ olduğunu söyleyen Aydoğanoğlu, “Ortak aklın ve çoğulculuğun yerine tek adamı koymakla nasıl güçlü olunur?” dedi. Son günlerde ‘Hayır’ kampanyalarına dönük saldırılara dikkat çeken Aydoğanoğlu,  “Sanıldığı gibi güçlü değiller. Onlar halktan çok korkuyorlar ve bu korkularından kaynaklı olarak her şeye hükmeden tek adam rejimini getirmek istiyorlar. Ben inanıyorum ki bu referandum AKP için sonun başlangıcı olacak” dedi.

‘Hayır’ diyenlerin kendisi için bir şey istemediğini vurgulayan Aydoğanoğlu, “Hepimiz geleceğimizden kaygılıyız. Herkese çocuklarının geleceklerini düşünmeleri gerektiğini anlatmalıyız. Bütün yetkilerin tek adamda toplandığı rejimler eninde sonunda çökmüştür.” dedi. Aydoğanoğlu’nun ardından konuşan CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer de yapılmak istenen anayasa değişikliğiyle ile tüm yetkilerin bir kişiye geçeceğini söyledi. Meclis’in pasifize edileceğini söyleyen Tuncer, böyle bir değişikliğe karşı referandumda ‘hayır’ denmesi gerektiğini söyledi. (Merzifon/EVRENSEL)

www.evrensel.net