Sanık Demir: İslam dışında her şeyi reddettiğim için sanığım

Sanık Demir: İslam dışında her şeyi reddettiğim için sanığım

10 Ekim davasında sanık Abdülmubtalip Demir, müşteki avukatlarına ve Kürt halkına hakaret ve küfürler yağdırdı.

10 Ekim Ankara Katliamı davasında Talha Güneş'in ardından sanık Abdülmubtalip Demir salona getirildi.

İfadesine besmeleyle başlayan Demir, "Sanık olmamın tek sebebi Müslüman olmam ve Yunus Durmaz'ın eniştesi olmam. Kaynımın evinde parmak izimin çıkmasında ne var?

Birbirimize misafirliğe gitmemizde ne var? Beni bunlarla suçluyorsanız, devlet darbe girişiminden önce 'Hocamız, sizi çok özledik' diyorken; darbe sonrası bunların üzerine gidildi. Bunlardan hangisine dava açtınız?" dedi.

Tutuklu sanık Abdulmubtalip Demir ifadesi sırasında müşteki avukatlarına ve Kürt halkına küfür etti. Bunun üzerine duruşmayı takip eden aileler, buna tepki gösterdi. Duruşma salonunda gerilim yaşandı.

Abdulmubtalip Demir, ifadesini daha önce hazırlanan bir kağıttan okudu. Demir, tepkilere rağmen siyasi savunma yapmakta ısrar etti.

Demir, ifadesinde müşteki avukatlarını hedef göstererek küfür ve hakaretlerde bulundu. Bununla da yetinmeyen Demir gelen tepkilere, 'İşte teröristler belli' diye yanıt verdi.

Sanık Demir, "İslam dışındaki her şeyi reddettiğim için İslam düşmanları tarafından hazırlanan bu iddianameyi reddediyorum. Deniliyor ki iddianamede, ben örgüt üyesiyim ama para almıyormuşum. Kim yapar ki böyle bir şeyi, madem çalışmıyorum tek işim örgüt neden para almayayım?" şeklinde konuştu.

Demir'in sorgusu sürüyor. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net