İmam camide 'Evet' propagandası yaptı, cemaat tepki gösterdi

İmam camide 'Evet' propagandası yaptı, cemaat tepki gösterdi

İmam Hüseyin Güleç, İmes Sanayi Camii'ndeki vaazında başkanlığa 'Hayır' diyenleri hainlikle suçladı. Cemaat tepki gösterdi.

İstanbul Ümraniye'deki camide Cuma vaazı veren İmam Hüseyin Güleç, Başkanlık referandumunda 'Hayır' oyu kullanacakları 'hainlikle' suçladı. ‘Evet’ propagandası ise camilere kadar girdi. Ümraniye Modoko Camii İmamı Hüseyin Güleç, 3 Şubat tarihinde Ümraniye İmes Sanayi Camii'nde verdiği Cuma vaazında 'Başkanlığa Hayır' diyenleri gafillikle, hainlikle suçladı, AKP’nin icraatlarını sayarak ‘Evet’ propagandası yaptı.

OdaTV'nin haberine göre İmam Güleç vaazında “Kötüye gidiyor işler diye esnafın moralini bozmaya çalışıyorlar. İşler kötüye gitmiyor, iyiye gidiyor, kötüye gidiyor diyenler kötüye gidiyor diyenlere bakacaksınız” ifadelerini kullanarak, ekonominin kötüye gittiğini söyleyenleri hedef aldı.

'GÖZLERİNİZ DİZLERİNİZE AKSIN…'

AKP döneminde açılan köprü ve otoyolların isimlerini sayan İmam Güleç “Bugünkü Hayırcılar, kimdir bunlar? Dünyanın en büyük havalimanını istemeyenler. Yavuz Selim Sultan Köprüsü'nü hazmedemeyenler. Gözünüze dizinize dursun dedi ya Başbakan durmasın gözleriniz dizlerinize aksın aksın. Utanmadan gezsin onlar. İşte bunlara karşı çıkanlar Marmaray, Avrasya ve Esenler istemeyen Hayırcılar bunlar işte Hayırcılar” ifadelerini kullandı.

Cemaat, Güleç’e “Hocam hepimiz camideyiz. Hayır diye düşünenler de var. Camii burası” diye tepki gösterdi.

Cemaatin tepkisinin ardından İmam Güleç “Biz Hayırcılara da saygılıyız Evetçilere de saygılıyız. Herkes hürdür iradesini söyler, fikrini söyler. Size bir şey dediğimiz yok” dedi.

Cemaattekiler ise “Hain diyorsunuz, ne diyorsunuz? Yapmayın böyle” diye tepki göstermeye devam ettiler.

İmam Hüseyin Güleç vaazını “Değerli kardeşlerim, namazdan sonra 57 tane cami için yardım toplanacak Allah yardımlarını kabul eylesin” diyerek sonlandırdı.

YARKADAŞ MECLİSE TAŞIDI

İmamın Cuma vaazındaki ifadelerini TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Hükümet, yaptığı açıklamalarla referandumda ‘Hayır’ oyu kullanacakları hedef alıyor. Bu bizzat en üst ağzılardan yapılıyor. Sokaklarda ‘Hayır’ bildirileri dağıtanlar gözaltına alınıyor. Vatandaşlara gözdağı veriliyor. Daha birkaç gün önce Maltepe ilçemizde 'Hayır' afişi asan gençlik kolları üyelerimize silahlı saldırı yapıldı. Hükümetin bu tarz elim olaylara karşı önlem alması gerekiyor. Camide siyaset yapan, , vatandaşlar arasında ayrım yapan, kin ve nefreti körükleyen bu şahıs  hakkında ne yapılacak hep beraber göreceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Şubat 2017 14:34
www.evrensel.net