06 Şubat 2017 12:17

Skyland İstanbul’da direniş kazandırdı

İstanbul Seyrantepe’deki Skyland İstanbul şantiyesinde direnişe geçen bine yakın inşaat işçisinin talepleri kabul edildi.

Skyland İstanbul’da direniş kazandırdı

Paylaş

Eroğlu Gayrimenkul firmasının sahibi olduğu Seyrantepe’deki lüks projelerden Skyland İstanbul’da, koğuşlardaki elektrik kesintisi, kötü ve sağlıksız barınma ve çalışma koşullarından dolayı bine yakın inşaat işçisi iş durdurdu. Yapılan görüşmeler sonucunda inşaat işçilerinin talepleri kabul edildi.

Önceki gün akşam saatlerinde direnişe geçen, aralarında İnşaat-İş üyelerinin de bulunduğu bine yakın işçi, koğuşlardaki elektrik kesintisi, kötü ve sağlıksız barınma ve çalışma koşullarından dolayı direnişe geçti. Direniş sabaha kadar sürmesi sonucu Eroğlu Gayrimenkul yetkilileri İnşaat-İş’le görüşme talebinde bulundu. İşçilerin yaşadığı sorunları dile getiren temsilciler, yaşanan sıkıntıların bir an önce çözülmesini istedi. Yemeklerin yenilemeyecek kadar kötü olmasından koğuşların kalınamayacak kadar sağlıksız ve düzensiz olmasına kadar birçok sorunun dile getirildiği görüşmede, firma yetkilileri ilk olarak bunların doğru olmadığını söyledi. İnşaat-İş temsilcileri, taleplerinin kabul edilmemesi halinde iş durdurmaya devam edeceklerini belirtti. Bunun üzerine firma yetkilileri işçilerin taleplerini kabul etti.

İş durdurma kararının şimdilik ertelendiğini belirten sendika temsilcileri, “Firma yetkilileri verdikleri sözü tutmazsa şantiyenin hiçbir yerinde bir çivi dahi çaktırtmayız” dedi.

Eroğlu İnşaat’a ait Skyland İstanbul şantiyesi, 2016’da söz konusu şantiyede çalışırken hayatını kaybeden Veysel Karani Keleşoğlu’nun cesedinin 2 gün sonra inşaat sahasının 1,5 kilometre ilerisinde moloz yığınlarının içinde bulunmasıyla gündeme gelmişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Çığ, Afganistan ve Pakistan'da yüzü aşkın can aldı

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa