The Beach Boys belgeseli yolda

The Beach Boys belgeseli yolda

The Beach Boys 1966’da yayınladığı Pet Sounds’un hazırlık aşamaları film oluyor. ‘Making Pet Sounds’ Nisan ayında yayınlanacak.

The Beach Boys’un 1966 yılında yayınlanan en önemli albümlerinden Pet Sounds’un hazırlık aşamalarını konu eden bir belgeseli Showtime tarafından hazırlanıyor. Nisan ayında yayınlanacak belgesel Making Pet Sounds ismini taşıyor.

The Beach Boys üyeleri Brian Wilson, Mike Love, Al Jardine ve Bruce Johnston’la birlikte albümden kısa bir süre önce gruptan ayrılan David Marks’la yapılan röportajların yanı sıra albümün kayıt sürecinden arşivlik görüntüler de belgeselde yer alacak. Geçtiğimiz yıl Brian Wilson’ın geniş bir turneyle 50. yılını kutladığı Pet Sounds‘a detaylıl bir bakış sunacak belgeselin yönetmeninin kim olduğu henüz açıklanmadı.

Popüler müzik tarihinin birçok ilkini içinde barındıran albüm, aralarında “Here Today”, “Sloop John B” ve “Wouldn’t It Be Nice” gibi klasiklerin de bulunduğu; birçok farklı türden müzik insanına ilham olmuş on üç şarkıdan oluşuyor.  Prodüktörlüğünü gruptan Brian Wilson’ın üstlendiği albüm, birçok prestijli müzik yayını tarafından da tarihin en iyi albümleri arasında gösteriliyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net