'Cezaevlerindeki  baskılar son bulsun'

'Cezaevlerindeki baskılar son bulsun'

Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, cezaevlerinden yaşanan baskıların son bulmasını istedi.

Ankara'da 131’inci kez bir araya gelen Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi üyelerinin eyleminde konuşan İHD Cezaevi Sözcüsü Nuray Çevirmen, cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine derhal son verilmesini istedi.  

Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi üyeleri, hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için önceki gün  İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi’nde basın toplantısı yaptı. Burada açıklama yapan Ankara İHD Cezaevi Sözcüsü Nuray Çevirmen, cezaevlerinde hak ihlallerinin her geçen gün arttığını söyledi. Çevirmen, “Türkiye’nin tüm bölgelerini hapishaneler ağına dönüştürenler özgürlükleri, hakların elinden almanın hiçbir yararının olamayacağını anlamak zorundadır. Hapishanelerde keyfi uygulamalar yapılıyor. Adı var kendisi olamayan genelgeler, OHAL zulmü ile her gün içeriden dışarıya hak ihlallerinin bilgisi ulaşıyor” dedi.

Tüm cezaevlerinde mahpusların işkence ve şiddete maruz kaldığını belirten Çevirmen, uygulanan baskı için dilekçe verildiğini ve bunların dikkate alınmadığını kaydetti. (Ankara/DİHABER)

www.evrensel.net