05 Şubat 2017 16:53

Tüm Bel-Sen Antalya Şubesi kongresini gerçekleştirdi

Tüm Bel-Sen Antalya Şubesi 6'ncı Olağan Kongresi, Değirmenönü Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Tüm Bel-Sen Antalya Şubesi kongresini gerçekleştirdi

Paylaş

Tüm Bel-Sen Antalya Şubesi'nin 6'ncı Olağan Kongresi, CHP Antalya Milletvekilleri Mustafa Akaydın ve Niyazi Nefi Kara, CHP Muratpaşa ilçe Başkanı Ahmet Kumbul, DİSK Akdeniz Bölge Başkanı Cemal Aybar, TMMOB adına Vahap Tuncer, Barış Akademisyenleri adına Hafize Demir Türkmen ve KESK'E bağlı sendikaların yöneticileri ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal adına Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci'nin de katılımıyla Değirmenönü Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşması yapan Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt; kongrenin OHAL koşullarında gerçekleştiriliyor olmasının bu kongreyi belediye emekçileri için daha da önemli hale getirdiğini söyleyerek, referanduma sunulan Başkanlık sistemi ile de tüm sendikal hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırılacağını belirtti. Demokrasinin ve Cumhuriyetin tüm ileri değerlerinin Tek adam, tek parti yönetiminin yasal adı olan Başkanlık sisteminin doğrudan hedefi haline geldiğini, bundan dolayı da Türkiye'nin olduğu gibi belediye emekçilerinin de ana gündeminin, laikliğe ve insan haklarına sahip çıkmak olması gerektiğini belirtti. 

Daha sonra söz alan CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ise; "Gazi olan bir meclis yerine 'şehit' olmak üzere olan bir meçlisin vekili" olarak konuştuğunu söyledi. 15 Temmuz darbe girişimine inanmadığını, 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL ile faşizmin getirildiğini belirterek "Bundan da her zaman olduğu gibi en çok emekçiler kaybedecektir" dedi. Akaydın, tüm bu olumsuzlukların önüne geçebilmenin yolunun referandumda 'hayır' demek olduğunu vurguladı.

Bir diğer CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ise; ülkemizin git gide yoksullaştığı, hükümetin ise kendi çıkarlarını düşündüğü için sorunların çözüme kavuşmadığını söyledi. Yeni anayasada cumhurbaşkanının tüm yetkilerle donatıldığını, ancak yargılama, denetim ve kontrol mekanizmalarının yok edildiğini belirterek bu gün savaş ekonomisi ve her türlü tehdit ve baskı ile referanduma gidiliyor olmasının sandıklara sahip çıkmamızı daha da önemli hale getirdiğini belirtti.

Tek liste ile girilen seçim sonucunda teşekkür konuşması yapan İlhan Karakurt; toplumun terörize edildiği, ayrıştırma ve ötekileştirme politikaları ile bölündüğü günümüz koşullarında yapılacak olan kutsal görevin emek, demokrasi ve cumhuriyet temelinde 'hayırda' birleşmek olduğunu belirterek, Tüm Bel-Sen'in emekçilerin işyerinde birliğini, iş kolunda birliğini ve Türkiye de birliğini savunmaya devam edeceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Adana’da ‘Huzur operasyonu’nda işkence iddiası

SONRAKİ HABER

Haydarpaşa Garı’nda 367. hafta: Haydarpaşa Garı Satılamaz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa