05 Şubat 2017 13:54
Son Düzenlenme Tarihi: 05 Şubat 2017 14:51

Yıldırım: 'Hayır'cılara bakıp öyle karar verin

Binali Yıldırım, Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm projesi töreninde 'FETÖ, PKK, HDP 'Hayır' diyor. Onun için 'Evet' diyoruz' dedi.

Yıldırım: 'Hayır'cılara bakıp öyle karar verin

Paylaş

AKP, Başkanlık referandumuna gidilen süreçte argümanlarını toplumsal kutuplaşmaya göre kurmaya devam ediyor. Meydanlarda paketin içeriğini tartışmama kararı aldığı kamuoyuna yansıyan AKP'de argüman eksikliği Başbakan Binali Yıldırım'ın bugünkü konuşmasına da yansıdı. 'Hayır' diyenleri yaftalamayı sürdüren Yıldırım, Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm törenindeki konuşmasında 'Hayır'cılara bakın ona göre kararınızı verin" dedi.

Yıldırım'ın sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

"Şimdi bu anayasa değişikliği nedir biliyor musunuz hemşehrilerim. CHP'nin karşı durduğu şey.. Neden Evet diyoruz konusu...

Vesayet uygulamalarını kaldırırken bile CHP başörtüsü bir rejim sorunudur diyen bir parti oldu. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak anayasaya değişikliğine ne demesini beklersiniz? Buna da rejim sorunu dedi. Ey Kemal Bey! Uyan artık. Türkiye 1923'te rejimini seçti. Bugün rejimi değil sistemi değiştiriyoruz. Bizi daha ileriye taşıyacak bir yönetim biçimi getiriyoruz.

"Ayak ısırarak, burun kırarak engellemeye çalıştıysanız da başaramadınız. Şimdi söz milletin.

"FETÖ, PKK, HDP 'Hayır' diyor onun için EVET diyoruz.

'Hayır'cılara bakın ona göre kararınızı verin. Bölücülüğe 'evet' diyen, FETÖ'ye 'evet' diyenlere bu millet nisanda, referandumda dersini verecek. Bölücülerden de FETÖ'cülerden de vesayetçilerden de 'evet' mührünü vurarak hesabını soracaktır." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Türk: Tek isteğimiz diğer halklarla beraber eşit yaşamak

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa