04 Şubat 2017 06:03

Atatürk Havalimanı girişinde şüpheli minibüs paniği

Atatürk Havalimanı girişinde beyaz bir minibüs polisin 'Dur' ikazına uymadı. Polisin tekerleklerine ateş açtığı minibüs U dönüşü yaparak kaçtı.

Atatürk Havalimanı girişinde şüpheli minibüs paniği

Paylaş

Doğan Haber Ajansından Hüseyin Aslıyüce'nin haberine göre olay, saat 04:05 sıralarında Atatürk Havalimanı ana girişinde bulunan uygulama noktasında yaşandı. İddiaya göre, havalimanı girişinde görev yapan polis ekipleri şüphelendikleri bir panelvan aracı durması için ikaz ederek kontrol noktasına yönlendirdi. İçerisinde üç kişi bulunduğu belirtilen beyaz panelvan minibüs dur ihtarına uymayarak geldiği yönün ters istikametine hareket ederek kaçtı. Bu sırada uygulama noktasında ki polis ekipleri aracın tekerleklerine ateş açarak şüphelilerin peşine düştü.

Yaşanan olayla ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ile Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildi. Aracın ters yönde gittiği ve arkasından polis ekiplerinin takip ettiği öğrenildi.

Olaya ilişkin taksi şoförü Saffet Yiğit, "Şüpheli bir araç polis noktasına doğru geldi. Polis arkadaşlar hareketlerinden şüphelendi. Ve aşağıya doğru çekmesini rica etti. Araç durmayıp üstlerine doğru gidince polis ateş etmeye başladı. Araçta U dönüşü yaparak ters istikamete doğru hareket etti." dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Asil Çelik sözleşmesi YHK yolunda 

SONRAKİ HABER

Trabzonspor 82 hafta sonra ilk 4’te

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa