Ahmet Türk tahliye edildi

Avukatlarının tutukluluğuna itirazı sonrası hakkında tahliye kararı verilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk cezaevinden çıktı.

03 Şubat 2017 20:37
Paylaş

Hakkında tahliye kararı verilmesinin ardından Elazığ Kapalı H tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mardin Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk sağlık sorunları nedeniyle bu akşam saatlerinde cezaevinden çıktı. Cezaevinden çıkan ve yakınları ile Elazığ DBP il teşkilatı üyeleri tarafından karşılanan Türk, cezaevi önünde bekleyen gazetecilere konuştu.

Türk, “Tahliye olduk ama sevinçli değiliz, Milletvekili arkadaşlarımız, partimizin genel başkanı, belediye başkanlarımız, hele hele aynı koğuşta kaldığımız Fırat Anlı’dan ayrılmak da kolay değil. Umut ederimki ülkede ortak bir akıl oluşur. Bu ülkede artık ortak akılın hareket etmesi gerekir. Sorunları ortak akılla çözmenin dönemidir, diye düşünüyorum. Ama sonuç olarak barışın haricinde bir formül düşünemiyorum” dedi.

Sağlığıyla ilgili bir gazetecinin sorusu üzerine Türk, “Sağlık sorunlarım vardı, içeri alınmamızın hukuki bir dayanağı yoktu. İnşallah adalet tecelli eder, tüm arkadaşlarımız serbest kalır” diye karşılık verdi.

Türk’ün avukatı Zeynep Boztoprak ise, Türk hakkında adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı konulduğunu belirtti. Türk, haftada 3 gün imza atmak için emniyete gidecek.

Ahmet Türk, avukatları ve Mardin'den gelen yakınları ve DBP'lilerle birlikte cezaevinden ayrıldı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İsveç’te sığınmacı kamplarını bombalayan üç Nazi gözaltında

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa