11 Haziran 2012 11:44

SBS stresi intihara sürükledi

Ankara’da Nazik Kıraç adlı öğrenci Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) saatler kala ailesine bir not bırakıp, kendini asarak canına kıydı.Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Şahap Gürler Mahallesi’nde gecekonduda oturan ailenin 4 çocuğundan ilköğretim 8’inci sınıf öğrencisi Nazik Kıraç, SBS’nin

SBS stresi intihara sürükledi

Paylaş

Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Şahap Gürler Mahallesi’nde gecekonduda oturan ailenin 4 çocuğundan ilköğretim 8’inci sınıf öğrencisi Nazik Kıraç, SBS’nin yapıldığı Cumartesi günü sabah saat 06.00’da elektrik kablosuyla kendini odanın tavanına astı.

Nazik Kıraç’ın bu yıl okuldan takdir alamadığı ve SBS’de de başarılı olamayacağını düşünerek bunalıma girdiği öne sürüldü. İçine kapanık olan Nazik Kıraç intihar etmeden önce de mutfak masasının üzerine, “Sevgili ailem! Böyle olmasını istemezdim. Ben de isterdim bu dünyada yaşamayı... Ancak başarılı olamıyorum... Ben dedemin gittiği yere gidiyorum. Sakın benim için ağlamayın. Sizi seviyorum” yazılı not bıraktığı belirtildi.

Nazik Kıraç’ın ailesi polise verdiği ifadede, kızlarının bu yıl okulda teşekkür ve takdir alamadığı için üzüldüğünü, SBS’de de başarılı olamayacağını düşünerek bunalıma girdiğini söylediler. (ANKARA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Üç, beş, kürtaj!

SONRAKİ HABER

Maduro, Kolombiya ile ilişkileri kesti; Kolombiya kararı tanımadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa