Coşkun: Bu ilkel anayasa millete hakaret

Coşkun: Bu ilkel anayasa millete hakaret

Sözcü Gazetesi Yazarı Bekir Coşkun, hakkında soruşturma açılmasına yol açan köşe yazısının her satırının ‘hesabını vereceğini’ söyledi.

Sözcü Gazetesi Yazarı Bekir Coşkun, hakkında soruşturma açılmasına yol açan köşe yazısının her satırının ‘hesabını vereceğini’ söyledi. Küçükçekmece başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Coşkun hakkında 31 Ocak 2017 tarihli ‘Evet-Hayır’ başlıklı köşe yazısı nedeniyle soruşturma başlatıldığı belirtilmişti. Coşkun, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak’la suçlanmıştı.
Coşkun’un yazısında, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ sistemini merkeze alan anayasa değişikliğine ‘evet’ ve ‘hayır’ oyu verecek yurttaşlar hakkında  tartışmalı tanımlamalar yapmıştı. 

Sözcü’ye konuşan Coşkun, “Millete hakaret edenler bu ilkel anayasayı milletin önüne koyanlardır” dedi. Coşkun “Zulmün sahibi mağduru oynamaya başladı. Benim yazım milletle ilgili değil. Şu ‘evet’ diye ortalığa düşerek yalakalık yapanlarla ilgili. Toplum için ne düşündüğüm daha yeni yazdığım 19 Ocak tarihli yazımda var. Orada ‘evet’ diyecek vatandaşlar için ‘Partisini değiştirmesini istemeden. Kırmadan, incitmeden. İçtiğimiz suyun aynı dağdan geldiğini, her dilim ekmeği aynı vatan toprağının verdiğini anlatarak ikna etmeliyiz’ diyorum. Ama laf batınca, yalaka millete dönüp ‘Bak sana ne dedi’ diyor. Her satırımın hesabını veririm. Her şeye rağmen savcılara yargıçlara güvenim var.” (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Bekir Coşkun