03 Şubat 2017 17:12

Barış Manço'nun ‘Hayır’ şarkısına radyodan ret!

Barış Manço’nun ölüm yıldönümünde “Hayır” şarkısını isteyen dinleyicinin isteği “Biz o toplara girmeyelim şimdi” denilerek reddedildi.

Barış Manço'nun ‘Hayır’ şarkısına radyodan ret!

Paylaş

Hürriyet Gazetesi Yazarı Onur Baştürk, Barış Manço’nun ölüm yıl dönümünde bir radyo programcısından “hayır” şarkısını isteyen dinleyicinin isteğini “Biz o toplara girmeyelim şimdi” diyerek reddettiğini yazdı. Baştürk, “Barış Manço’nun eski ‘hayır’ı ve takside olanlar” başlıklı yazısında, takside referandumla ilgili tanık olduklarını yazdı. 

“Önceki gün trafiğin ortasında, taksideyim. Kış güneşi gıcık bir şekilde yüzüme vurmuş, öyle tıngır mıngır ilerliyoruz” diyen Baştürk, olayı şöyle anlattı: “Radyo kanallarından biri bağır çağır açık. Programcı, Barış Manço’nun ölüm yıl dönümü sebebiyle sadece onun şarkılarını çalıyor. Dinleyiciden de istek alıyormuş. Tam o sırada dinleyicilerden birinin ‘hayır’ şarkısını istediğini söylüyor programcı. Malum, bu şarkı referandum nedeniyle bir anda yeniden popüler oldu. Dizelerinde geçen ‘hayır hayır, yüz bin kere hayır, inanmıyorum sana’ sözlerinden dolayı. Programcı diyor ki: ‘Biz o toplara girmeyelim şimdi, bu şarkı yerine size başka bir Barış Manço şarkısı çalsak olmaz mı?’

Taksici, sanki şarkıyı isteyen dinleyiciymiş gibi programcıya verip veriştirmeye başlıyor, ‘Bak bak, nasıl da korktu!’ diye.” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

ÇGD: Bir sonraki aşama Saray odalarında başlık atmak mı?

SONRAKİ HABER

Trabzonspor 82 hafta sonra ilk 4’te

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa