TMMOB’a bağlı 23 odadan ‘hayır’ çağrısı

TMMOB’a bağlı 23 odadan ‘hayır’ çağrısı

TMMOB’a bağlı odalardan ortak ‘hayır’ açıklaması geldi. Açıklamada, “Ülkemizin, halkımızın geleceği için başarabiliriz, başarmalıyız!” denildi.

Nisan ayında yapılması planlanan Anayasa referandumuna ilişkin ‘hayır’ sesleri yükselmeye devam ediyor. TMMOB’a bağlı odalar referandumda ‘hayır’ oyu kullanacaklarını açıkladı. 

Düzenlemenin tek adam diktası olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Ülkemizin ve halkımızın geleceğini, Cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği, toplumsal yaşamın bütününü kapsayan meslek alanlarımız ve örgütlerimizi korumak için anayasa değişikliğine hayır diyeceğiz” denildi.

Açıklamada “Mühendis, mimar ve şehir plancıları, aydınlık geleceğimiz için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir. Ülkemizin, halkımızın geleceği için başarabiliriz, başarmalıyız” ifadelerine yer verildi. (Ankara/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.