‘Cezaevi ameliyatı  engelliyor’ iddiası

‘Cezaevi ameliyatı engelliyor’ iddiası

İzmir’de “Örgüt üyesi” olduğu iddiasıyla tutuklanan 55 yaşındaki Yusuf Aydın’ın prostat ameliyatı olmasının engellendiği iddia edildi. 

Diz liflerinde yırtılma, görme yetisini kaybetme, gizli şeker ve mide hastalıkları da bulunan Aydın’ın eşi, Çiçek Aydın, eşinin tutuklu bulunduğu Aliağa Şakran 4 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi yönetiminin ameliyatı engellediğini, eşinin kanser riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Eşinin son günlerde artan ağrıları nedeniyle  sevk talebinde bulunduğunu fakat cezaevi idaresi tarafından bu isteğin karşılanmadığını kaydeden Aydın, “Eşim prostat tedavisi için İstanbul’a gönderilmiş. Fakat İstanbul’da hastaneye götürülmeden ‘senin bir şeyin yok’ denilerek İzmir’e geri göndermişler. Eşim bugün ameliyat edilmediğinden kaynaklı prostat kanseri olma riski ile karşı karşıya” diye konuştu.

‘2 AYLIK BEBEĞE DE ÇIPLAK ARAMA’

Cezaevi idaresi tarafından görüşlerde ailelere çıkartılan sorunlara da dikkat çeken Aydın, “2 aylık torunumu eşime göstermek için cezaevine götürdüm. Cezaevinde ailelere uygulanan çıplak arama 2 aylık bebeğe dahi dayatıldı” dedi. Siyasi tutuklular üzerindeki baskıların her geçen gün arttığını kaydeden Aydın, “Cezaevlerinden tabutların çıkmasını istemiyoruz. Hasta tutsakları tedavi edilmeleri için tahliye etmeleri gerekiyor” dedi. (İzmir/DİHABER)
 

www.evrensel.net