11 Haziran 2012 13:28

Ruhi Su Londra’daydı

RUHİ Su doğumunun 100. yılında Londra’da anıldı. Türküleriyle Yunus Emre’nin, Pir Sultan’ın, Dadaloğlu’nun ezgilerini günümüze taşıyan, Nâzım Hikmet’in şiirlerine hayat veren Ruhi Su’nun bu yıl doğumunun 100. yılı. Türkiye’de ve pek çok ülkede Su’nun100. doğum yılını kutlamak i&cc

Ruhi Su Londra’daydı

Paylaş

RUHİ Su doğumunun 100. yılında Londra’da anıldı. Türküleriyle Yunus Emre’nin, Pir Sultan’ın, Dadaloğlu’nun ezgilerini günümüze taşıyan, Nâzım Hikmet’in şiirlerine hayat veren Ruhi Su’nun bu yıl doğumunun 100. yılı. Türkiye’de ve pek çok ülkede Su’nun100. doğum yılını kutlamak için yıl boyunca etkinlikler yapıldı. Bunlardan biri de Londra’daki anma etkinliğiydi. 9 Haziranda St. Mark’s Chic Kilisesi’nde ‘Ruhi Su 100 Yaşında / Ruhi Su Centenary’ konseri düzenlendi. Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği ve Anatolian Centre işbirliği ile düzenlenen konserde Ruhi Su Dostlar Korosu, Ruhi Su’nun öğrencilerinden Karabey Aydoğan ile eski koristlerden Yasemin Yurduşen sahne aldı.
Konserin ilk yarısında Ruhi Su’ya ait belgeler ve  fotoğraflarla ilgili bir sunum yapıldı. “İrlanda Halk Şarkısı”, “Gümüş İbrik”, “Pireli Şiir”, “Leylim Yar” gibi yirmiyi aşkın türkü söyleyen sanatçılara St. Mark’s kilisesini  dolduran izleyiciler de eşlik etti. Gecede Ruhi Su’nun Avustralya konserinin konu edildiği belgesel film de gösterildi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

180 yıllık bir öykü...

SONRAKİ HABER

Galatasaray yönetimi idari yönden ibra edilmedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa