Leyla Birlik: Miray Bebek için Şırnak halkı 'hayır' diyecek

Leyla Birlik: Miray Bebek için Şırnak halkı 'hayır' diyecek

HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, hükümet politikalarına karşı referandumda Şırnak halkının 'hayır' diyeceğini belirtti.

HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, vekili olduğu Şırnak’ın, hükümet politikalarına karşı referandumda “hayır” diyeceğinin altını çizdi. Birlik, “3 aylık Miray Bebek için Şırnak halkı ‘hayır’ diyecektir” dedi.

Anayasa değişikliğini içeren referanduma ilişkin “hayır” kararı alan DTK, HDK, TJA, DBP ve HDP, açıkladıkları deklarasyon ile çalışmalarının startını verdi. Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 4 Kasım 2016’da tutuklanan ve 2 ay sonra tahliye edilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, vekili olduğu Şırnak ve ilçelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasakları ve yaşanan ölümlerin ardından gidilecek olan referandum sürecine ilişkin konuştu.

Aylarca süren sokağa çıkma yasakları ve yaşananları hatırlatan Birlik, “Şırnak halkı, çocukları bodrumlarda katledildiği için ‘hayır’ı kullanacaktır, çocuklarının cansız bedenleri sokak ortasında sürüklendiği için ‘hayır’ı kullanacaktır, 3 aylık Miray Bebek katledildiği için ‘hayır’ı kullanılacaktır. Şırnak halkı bu noktadadır. Tabii ki Şırnak halkının birinci talebi barıştır ve bu talebinden vazgeçmiyor.” ifadelerini kullandı. (DİHABER)

www.evrensel.net