Milliyet, Haldun Taner Öykü Ödülü’nü sessiz sedasız verdi!

Milliyet, Haldun Taner Öykü Ödülü’nü sessiz sedasız verdi!

Milliyet'in, gecikmeli Haldun Taner Öykü Ödülü’nü davet yapmadan, sessiz sedasız verdiği, Doğan Hızlan’ın köşesinde yazmasıyla ortaya çıktı.

Her yıl edebiyat, sanat ve medya dünyasından geniş bir davetli grubu önünde takdim edilen Haldun Taner Öykü Ödülü, bu sene Milliyet binasında, sessiz sedasız, Yazar Ömür İklim Demir’e verildi. Milliyet Gazetesinin sahibi Demirören ailesini temsilen katılanın olmadığı ‘tören’in yapıldığını, Doğan Hızlan, Hürriyet’teki köşesinden duyurdu. 1987’den bu yana Milliyet tarafından verilen Haldun Taner Öykü Ödülü’nün jürisi, mayıs ayında toplanarak ödülün “Muhtelif Evhamlar Kitabı” adlı eseriyle Ömür İklim Demir’e verilmesini kararlaştırmış, ancak ödül töreninin tarihi açıklanmamıştı.

ABDİ İPEKÇİ ÖDÜLLERİ HÂLÂ VERİLMEDİ

Abdi İpekçi Gazetecilik Ödülleri’nin jürisi de 29 Nisan 2016’da toplanmış; haber dalındaki ödülün IŞİD’in Diyarbakır, Suruç ve Ankara bombacılarının Türkiye’deki örgütlenmesini ve devletin ihmallerini anlatan haberleri için Hürriyet Muhabiri İdris Emen’e, fotoğraf dalındaki ödülün ise Alan Bebek fotoğrafıyla DHA Muhabiri Nilüfer Demir’e verilmesine karar vermişti. Ödüllerin verilmemesine karar veren Demirören Grubundan jüri üyelerine gönderilen e-postada “Gazete Yönetimimiz bu yıl her iki ödülün de verilmesini uygun bulmamıştır” denmişti. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net