02 Şubat 2017 16:21

Kaymakam Güntepe'yi çelişkili ifadeleri tutuklattı

Beytüşşebap eski Kaymakamı Kadir Güntepe'nin ‘FETÖ’den tutuklanmasında çelişkili ifadelerinin etkili olduğu belirlendi.

Kaymakam Güntepe'yi çelişkili ifadeleri tutuklattı

Paylaş

Beytüşşebap eski Kaymakamı Kadir Güntepe'nin ‘FETÖ’den tutuklanma nedenleri ortaya çıktı. DHA muhabirinin elde ettiği bilgilere göre, Emniyet Müdürlüğü'nde 'Susma hakkını' kullanan Kadir Güntepe adliyedeki ifadesinde örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock'u kullanmadığını öne sürdü.

Ancak, Kadir Güntepe'nin 27 Ağustos 2014 tarihinde cep telefonuna Amasya'nın Hamamözü İlçesi'nde görev yaparken burada ‘Amasya Kaymakamlar imamı’ olan H.Ö. tarafından 'ByLock' programının yüklendiği ortaya çıktı.

Ayrıca 2012 yılında H.Ö.’yle görüşmeye başlayan Kadir Güntepe'nin Bylock üzerinden 30'un üzerinde görüşme yaptığı belirlenirken, ifadesinde de çelişki cevaplar verdiği ortaya çıktı. Aynı soruşturma kapsamında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eşi Zeynep Güntepe'nin 2014 yılının Ocak ayında rahatsızlandığını belirtmesine rağmen, Kadir Güntepe'nin eşinin rahatsızlığı dolayısıyla 'Amasya Kaymakamlar imamı' olan H.Ö. ile 2013 yılında tanıştığını söylediği belirtildi.

Zeynep Güntepe'nin ifadesinde eşi ile internet üzerinden tanıştığını ifade ederken, 97'inci dönem kaymakamlarından Kadir Güntepe'nin ise bir arkadaşının vasıtasıyla eşiyle tanıştığını söylediği belirlendi. Güntepe'nin Amasya'nın Hamamözü kaymakamı iken yine 2014 yılında Amasya'nın Göynücek ilçesinde görev yapan ve meslekten ihraç edilen kaymakam B.C. ile ilişkisinin olduğu belirlendi. Güntepe'nin örgütün KPSS çalışma evlerinde imam olarak görev yapan ve tutuklu bulunan O.A. ile de temasının bulunduğu tespit edildi.

Kadir Güntepe, üniversite yıllarında nerede kaldığı yönündeki soruya ise örgütün evlerinde kalmadığı yanıtını verdi. Ankara’nın Sincan ve Etimesgut ilçelerinde bir evde kaldığını söyleyen Güntepe, kimlerle birlikte kaldığını ise söylemedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

4 seçimdir sandığa gitmeyen Kuşu’da referandum tartışması

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe'de idari menajerliğe Volkan Ballı getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa