'ByLock'tan gözaltına alınan Başsavcısı adliyeye çıkarıldı

'ByLock'tan gözaltına alınan Başsavcısı adliyeye çıkarıldı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Safranbolu Başsavcısı Alper Zeki Güler, adliyeye sevk edildi.

‘FETÖ’nün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullandığı iddia edilen Safranbolu Başsavcısı Alper Zeki Güler, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2'nci Dairesi tarafından açığa alındı. Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı da Güler hakkında gözaltı kararı çıkardı. Güler, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince dün akşam gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Güler, Emniyet Müdürlüğü'nde işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi. Polis aracından indirilen Başsavcı Güler, Adliye önünde kendisini bekleyen babası İbrahim Güler'e sarılarak ağladı. Güler, gözyaşı dökerek polisler eşliğinde adliyeye götürüldü. Adliye önünde gazetecilere açıklama yapan baba İbrahim Güler, şöyle dedi:

“Zerre kadar FETÖ ile ilgili bir şey bulsunlar onu evlatlıktan reddetmeye hazırım. Ama yok öyle bir şey. Benim oğlum gibi binlerce mağdur olmuş insanlar var. Böyle bir durum bizim zorumuza gidiyor, bizi kahrediyor. Buna hükümet, devlet bir an önce çözüm bulmak zorunda. Nasıl çözeceklerse çözsünler.” (DHA)

www.evrensel.net